portál o slovenskom dizajne
pridané
23 Apr 2008
napísal/a
posledné články
sharuj googli
likuj

Milan Design Week 2008 - Materialise.MGX

Milan Design Week 2008 - Materialise.MGX

Belgická spoločnosť Materialise.MGX je už viac ako 15 rokov uznávanou v high-tech oblasti 3D tlačiarenských techník.

V rámci Design Week v Milane, sa prezentovala svojím stánkom v Zone Tortona, Via Forcella 5 od 16. - 21. apríla 2008. 


Servis technológií RP (rapid prototyping) sa v súčasnosti využívajú prevažne vo vývojových oblastiach priemyslu, architektúry a dizajnu všetkých kategórií. Sú veľmi populárne, pre rýchly a neobmezený spôsob výroby modelov. 

Tento rok MGX zaostrili na svietidlá, lustre, tienidlá a privátne kolekcie objektov vyrobených 3D tlačou, tiež prezentovali svoje produkčné metódy a technológie. Medzi najpopulárnejšie patria: stereolithogrfia (SLA), selective laser sintering (SLS) a fused deposition modelling. 

Pozrime sa bližšie na stoličku C2M od Patrick Jouin. 
Oproti predošlej C2 nesie dve mechanické vylepšenia. Prvým je PU kompozit ktorý je vstreknutý dovnútra dutej vytlačenej stoličky. Druhým vylepšením je 120 micronový hrubý povrch z bronzu a niklu aplikovaný elektrolýzou. 

Takýto povrch ponúka vytlačenému objektu ochranu kovového povrchu.Sadnúť sme si na ňu ale nemohli. Nakoľko všetky "objekty" boli na predaj, spýtali sme sa na cenu. Odpoveď? Niekde okolo 35 000 EUR. Pre zaujímavosť, tlač trvala 9 dní. 

Tieto údaje jasne posúvaju našu stoličku do "galérie". Aspoň zatiaľ ... 

Od holandského umeleca Petra Jansena sme mohli videli sériu Ludské Pohyby spočívajúcu na myšlienke transpozície a pohybu ľudského tela. Výtlačky z polyamidu veľkosti cca 20x20x20cm boli pokovované ale aj neupravené. 

Ďalej MGX predvádzali projekty vyrobené v spolupráci s designérmi a firmami: Luc Merx, Dan Yeffet, Lars Spuybroek, Arik Levy, R&Sie, Bathsheba Grossman, Naomi Kaempfer and Maximal Design. 

blog comments powered by Disqus