portál o slovenskom dizajne
M.F.A. Dominika Lehocká

Okrem olejomaľby, akvarelu a kresby sa vo veľkej miere venujem návrhom i samotnej realizácií svietidiel. Všetky fázy výroby sú výlučne ručné, čo zaručuje ich jedinečnosť.

http://www.dominikalehocka.sk/

Le trésor - Poklad

"Vo vnútri akejkoľvek knihy, môže byť ukrytý poklad."
Či na stole, alebo v knižnici, táto kniha nechá svoj zlatý poklad ukrytý vo svojom vnútri zažiariť cez svoje sklenené strany.
Rozmer:9x28x3,5 cm

Le lever du soleil - Východ slnka

"Slnko môže výjsť a zaplaviť vašu miestnosť svojím zlatistým svetlom hocikedy, len prostredníctvom jedného drobného kliknutia vypínačom."
Každé zo svietidiel z tejto série vzniká z pôvodne už nepotrebných kusov dreva, ktoré nachádzam vo svojom okolí. Ak je kôra poškodená, odstránim ju, aby som mohla odkryť stopy času pod ňou. Či s kôrou, alebo bez nej, každé svietidlo je povrchovo ošetrené čírim, polomatným lakom, ktorý ho ochráni a zároveň zvýrazní nádhernú, prirodzenú farbu dreva.Každé svietidlo je jedinečné a počas dlhých hodín spracované vo všetkých fázach ručne. V závislosti na vlhkosti dreva, môže trvať od niekoľkých týždňov, až po niekoľko mesiacov, kým sa ich "slnko" rozžiari.

Le lever du soleil (Bouleau) - Východ slnka (Breza)

"Slnko môže výjsť a zaplaviť vašu miestnosť svojím zlatistým svetlom hocikedy, len prostredníctvom jedného drobného kliknutia vypínačom."
Rozmer: 24x5,5cm
Každé zo svietidiel z tejto série vzniká z pôvodne už nepotrebných kusov dreva, ktoré nachádzam vo svojom okolí. Ak je kôra poškodená, odstránim ju, aby som mohla odkryť stopy času pod ňou. Či s kôrou, alebo bez nej, každé svietidlo je povrchovo ošetrené čírim, polomatným lakom, ktorý ho ochráni a zároveň zvýrazní nádhernú, prirodzenú farbu dreva.Každé svietidlo je jedinečné a počas dlhých hodín spracované vo všetkých fázach ručne. V závislosti na vlhkosti dreva, môže trvať od niekoľkých týždňov, až po niekoľko mesiacov, kým sa ich "slnko" rozžiari.

Le Nid - Hniezdo

Le Nid - "Nádherná hra tieňov na stole, stene, či podlahe, vytvorená slnečnými lúčmi presvitajúcimi cez spletité konáre stromov, priamo u vás doma."
Rozemr: cca 30x30 cm (medium)Celé svietidlo je tvorené postupným ukladaním a prepletaním jednotlivých konárikov a ich pevným priväzovaním jemnou niťou. Každý drobný uzlík je fixovaný lepidlom. Po dokončení je hniezdo pevné a už nemení svoj tvar.Sú vytvárané vo veľkostiach: small, medium a large, každé jenidečné, ako príroda sama.