portál o slovenskom dizajne
Mgr.art. Kristína Krempová

Kristína Krempová

Profesia: dizajnér


V roku 2011 som ukončila štúdium na Vysokej škole výtvarných umení ateliéru Priemyselného dizajnu v Bratislave.

Počas môjho študijného a profesijného pôsobenia som pracovala na projektoch týkajúcich sa produktového, interiérového a grafického dizajnu na Slovensku i v zahraničí.

Aktívne sa zúčastňujem výstav na domácej i zahraničnej pôde počnúc Bratislavou, cez Prahu, Miláno a tiež Paríž.

 

Ocenenia:

Počas štúdia som sa zúčastnila niekoľkých súťaží, z ktorých ocenenie získal v roku 2007 dizajn Pet fľaše navrhnutý pre americkú spoločnosť PLASTIPAK PACKAGING I.N.C.


V roku 2011 dizajn barového setu Il merill získal ocenenie časopisu Svetlo / jeden z troch najlepších dizajnov/ na výstave Svetlo v architektúre organizovanou agentúrou Czech Architecture Week v Prahe.


Zameriavam sa prevažne na tvorbu nábytku na mieru a interiérov. V súčasnosti pracujem na budovaní portfólia dizajnov a ponúkam poradenstvo v oblasti dizajnu a interiérov.

 

Považujem sa za dizajnéra s duchom výtvarníka. Navrhujem produkty pre menšie série, alebo solitéry na mieru, čím ponúkam klientovi možnosť odlíšiť sa. Dizajn vnímam ako sochu v priestore, prvok, ktorý oživí interiér a dodá mu nádych výnimočnosti. Rovnako ako človek, aj priestor, či dizajn by mal mať svoj charakter. Za dôležité elementy v dizajne považujem individualitu, harmóniu a celkové ladenie produktu s priestorom.

Verím, že správna miera týchto elementov ma inšpiruje vytvoriť zaujímavé dizajnové kúsky.

 

http://kristina-design.com/

Oil set

Oil set navrhnutý pre Palma group.

Mid Atom

Mid Atom

umývadlo

umývadlo

molinillo

Dizajn setu molinillo už na prvý pohľad podnieti chuťové poháriky zákazníka čokoládovne. Hlavnou ideou dizajnu je dualita. Je inšpirovaný prelievaním vrstiev svetlej a tmavej čokolády.   V hornej časti opierky je vytvorený detail, ktorý dodáva bodku celkovému pôsobeniu dizajnu. Vo výreze je umiestnený logotyp - značka setu, dotvárajúca identitu dizajnu.

Ceramic vases

keramické vázy

salt salsa

Porcelánové soľničky sú hravým doplnkom každej domácnosti. Statickému stolovaniu dodajú rytmus. Tvar soľničiek je inšpirovaný jutovými vrecami na prevoz a skladovanie korenín, múky či soli.

chocochíno

Chocochiíno bar set pozostáva z vyššieho barového sedenia a barových stolíkov. Skladaním stolov a stoličiek vzniká ornament znázorňujúci kávové zrno.
 

Manhattan collection / na predaj

Pohľad na rozsvietené okná budov vynárajúcich sa z tmy ma inšpiroval k vytvoreniu série určenej do mestského baru. ... Dizajn barovej kolekcie je vytvorený pre fiktívny bar na New Yorkskom Manhattene. Vnímam ho ako sochu v priestore, ktorej hlavnou úlohou je prilákať pohľady návštevníkov. Mojím cieľom bolo nájsť harmóniu v kontraste. Striedanie čiernych a bielych pruhov na svietidle vytvára dojem intimity. Biele pruhy prepúšťajú svetlo, čím sa na tvárach návštevníkov objavuje príjemná hra svetla a tieňa.

barový pult Merill / na predaj

Spojením organickej štruktúry, svetla, tvarov a farieb vzniká dizajn barového pultu il merill. Svojím dizajnom porušuje líniu pravouhlých čistých plôch. Naproti jednoduchosti láka svojou organickou štruktúrou, krivkami a oblúkmi. Dynamická štruktúra je po celej svojej ploche podsvietená LED osvetlením, čím sa stáva ešte výraznejšou. Vnútornú výplň štruktúry tvoria okrem plných aj perforované plochy, čím sa dizajn barového pultu odhmotní a získa tak celkom nový rozmer.  

Barový set je navrhnutý pre skupinu ľudí, ktorí sa túžia odlíšiť a doplniť svoj interiér o výnimočný dizajnový kúsok.Úlohou baru je reprezentovať svojho majiteľa, interiér, hotelovú recepciu, značku kaviarne, alebo aj sieť barov ,či reštaurácií.Svoje miesto si nájde aj v exkluzívnom interiéry predajne . Dizajn baru je výrazovo silným prvkom interiéru. Je dobre zapamätateľný a spolu so stoličkami a stolíkmi tvorí jedinečný celok.  

Barový pult bol v marci roku 2011 ocenený ako jeden z najlepších exponátov renomovanej výstavy Svetlo v architektúre časopisom Svetlo - hlavným mediálnym partnerom výstavy.