portál o slovenskom dizajne
Mgr.art. Katarína Beličková

Product design

http://katarinabelickova.com/

Uraban eye

Urban eye / zrkadlo
Foto / Peter Simoník

Produkt preberá tvaroslovie dopravných zrkadiel. Tak ako táto dopravná pomôcka mapuje zložité dopravné situácie, Urban Eye rieši tie individuálne, ktoré nás ráno môžu zastihnúť. Zrkadlo je uchytené na bukovom hranole, pričom od svojej externej analógie preberá aj oblé zastrešenie. Dá sa uchytiť na stenu, kde noha nesie váhu objektu. V priestore ako stojan slúži betónový kužeľ, ktorý podtrháva kontext urbanistického prvku.

www.mejdstudio.com

Envie

Envie / porcelánový tanier
Foto / Peter Simoník

Taniere Envie boli navrhnuté tak aby priniesli ľuďom špecifický zážitok zo stolovania. Jedinečnosť bieleho porcelánu a tvar tanierov prinášajú nový rozmer pre vaše chúťky. Envie spĺňajú klasické požiadavky stolovania, sú stohovateľné a dobre sa prenášajú. Znamenajú inovatívny spôsob stolovania. Prečo napríklad nepozvať k stolu vášho štvor -nohého priateľa?

www.mejdstudio.com

Big Bang

Big Bang / svietnik
Foto / Peter Simoník

Svietnik BIGBANG je produkt vytvorený pre netradičné oživenie domova. Pozostáva zo siedmych samostatných častí, ktoré môžu fungovať oddelene, ale ako celok však pôsobia dôveryhodnejšie keďže vytvárajú efekt skutočného dynamitu.

www.mejdstudio.com

Chobotnica

Chobotnica / detská stolička
foto / Kristína Hrabetová

Proces výroby tejto stoličky je typický pre tonetovskú výrobu komponentov z ohýbaného pareného buku. Tvaroslovie stoličky vychádza z detských predstáv o chobotnici , čo robí produkt hravým a príjemným pre detského užívateľa.

www.mejdstudio.com