portál o slovenskom dizajne
Uzávierka súťaže
31 Oct 2014
kde
Bachledova dolina - Ždiar
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

Súťaž o logo, firemný dizajn a maskota Ski Bachledova

Spoločnosť Immobau  s.r.o. prevádzkovateľ strediska Ski Bachledova vyhlasuje súťaž o tvorbu loga, firemného dizajnu a maskota strediska.

Súťaž je otvorená pre študentov stredných i vysokých škôl, firmy a širokú verejnosť.

O stredisku:

Stredisko ma zimnú a letnú prevádzku, preto je doteraz používaný názov Ski Bachledova/Sun Bachledova, ten plánujeme zjednotiť na názov používaný celoročne.

Zimná prevádzka

Rodinné lyžiarske stredisko Ski Bachledova sa nachádza v pohorí Spišská Magura, s nádhernou panorámou Belianskych Tatier. Rozprestiera sa na území obcí Ždiar, Jezersko a Malá Franková, pričom prístup do strediska je možný zo všetkých troch obcí. Ski Bachledova ponúka  Slovenský unikát, možnosť lyžovať v troch dolinách z rôznych svetových strán a fantastickú rodinnú lyžovačku s celosezónnou garanciou snehu. Umelo zasnežovaných je až 9,5 km zjazdoviek. Lyžiari majú k dispozícii 4-sedačku Jezersko, 3-sedačku Bachledova dolina, 6 vlekov, 12 zjazdoviek v dĺžke 11,5 km vo všetkých druhoch obtiažnosti ako aj 19 km bežeckých tratí. Samozrejmosťou je večerné lyžovanie, lyžiarska škola, ski servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, bezplatné parkovanie a skibus. Miestne špeciality môžete ochutnať v reštauráciách, bufetoch a apres ski priamo na svahu.

Rodiny a najmenších u nás čaká skutočný zimný raj. Detská zóna je orientovaná južne na zjazdovke Bachledka I. Malých lyžiarov tam čaká lyžiarska škôlka SUNKID s kolotočom, zábavný svet macka Kubíka, tubingova dráha, detské ihrisko i náučný chodník. Rodinná zábava pokračuje na bobovej dráhe a snowraftingu.

Sun Bachledova

Letná prevádzka strediska Sun Bachledova bola odštartovaná v roku 2010, kedy bol vybudovaný BIKEPARK. Ten aktuálne ponúka už 4 trate rôznej náročnosti. Pýchou areálu je 14 m vysoká vyhliadková veža v sedle Magury, s krásnym výhľadom na panorámu Belianskych Tatier a Tri koruny – Červený kláštor. Toto leto pripravilo stredisko i niekoľko noviniek zameraných hlavne na rodiny s deťmi. Na hornej stanici lanovky pribudol nový detský areál pozostávajúci z detského ihriska a trampolín. Na deti čaká aj nový náučný chodník. Celoročne je v prevádzke bobová a tubingová dráha. Práve bobová dráha v Bachledovej doline, s dĺžkou 1200 m, patrí medzi najdlhšie v Tatrách i v strednej Európe. Má 15 zákrut a dosahuje rýchlosť až 40 km/h.

Okolie Bachledovej doliny poskytuje i vynikajúce podmienky pre výlety, horské túry a cykloturistiku - v okolí bikeparku je vyznačených viac ako 130 km horských cyklotrás.

Zadanie 1 – návrh loga strediska

Cieľom súťaže je vytvoriť moderné dlhodobo využiteľné logo strediska, charakterizujúce jeho horské a zároveň goralské prostredie, filozofiu (zakladáme si na dobrých službách a pocitu „ako doma“ v stredisku), orientáciu na rodiny ako aj celoročnú prevádzku strediska. Stredisko prešlo cestou vývoja od strediska s lokálnym významom pred ôsmimi rokmi po medzinárodné moderné stredisko dnes. Ideme s trendmi, no ako to predurčuje už samotný kraj a miesto kde sa stredisko nachádza, stále sú prítomne aj tradičné prvky – a to od oviec pasúcich sa počas leta v stredisku, cez typické ždiarske drevenice všade na vôkol až po goralov žijúcich na tomto území.

Logo môže byť ľubovoľného tvaru, musí byť reprodukovateľné rôznymi technikami, v rôznych veľkostiach, vo farebnej aj v čiernobielej verzii. Musí byť použiteľné pre webové zobrazenie aj printové výstupy. Bude využívané on-line aj off-line, je preto vhodné pri navrhovaní loga dbať na dobrú viditeľnosť aj z väčšej vzdialenosti.

Zadanie 2 – firemný dizajn / identita strediska

Druhým cieľom je na základe loga vytvoriť celú firemnú identitu strediska, zahŕňajúcu návrh firemných tlačovín, používaných farieb, dizajn manuálu a reklamných predmetov strediska.

Zadanie 3 – maskot strediska

Tretím cieľom je navrhnúť milého moderného maskota – alebo sériu maskotov, ktorí budú reprezentovať stredisko. Budú vítať deti z vlajok pri vstupe, zobrazovať sa v stredisku na rôznych miestach, zobrazovať sa na webe, billboardoch, tlačovinách a  sa pohybovať v kostýmoch po areály. Nie je určené, či by malo ísť o postavu, zviera alebo predmet. Môže ísť aj o úplne vymyslenú postavu s vymysleným menom. Má to však byť maskot milý, ktorý by sa neskôr vyrábal aj vo forme hračiek, reklamných predmetov a zobrazoval sa na reklamnom textile.

Podmienky súťaže

Do súťaže sa môže zapojiť akákoľvek osoba alebo spoločnosť, študenti stredných alebo vysokých škôl. Každý účastník môže zaslať maximálne 3 návrhy loga, 3 návrhy firemného dizajnu a 3 návrhy maskota. Je možné zúčastniť sa všetkých častí súťaže alebo len vybraných.

Zaslaný návrh musí obsahovať – návrh loga, firemného dizajnu alebo maskota v PDF formáte v rozlíšení 300 dpi, vo farebnej a čiernobielej verzii a údaje súťažiaceho (meno, priezvisko, adresu, telefónny kontakt, názov spoločnosti) prípadne referencie a už zrealizované projekty ako aj dodaciu

Súťažný návrh musí byť zaslaný e-mailom na adresu :  martina@skibachledova.sk  najneskôr do 31.10.2014 do 10.00. O obdržaní návrhu bude každý účastnik informovaný do 24h e-mailom.

V prípade víťazného návrhu bude požiadavkou na autora následne dodať súťažný návrh aj v krivkách. U víťazného návrhu maskota, bude podmienkou dodať jeho ilustráciu nielen v krivkách, ale aj piatich rôznych polohách podľa ďalšej špecifikácie.

Priebeh súťaže:

Oficiálne vyhlásenie súťaže:             3.10.2014

Uzávierka prihlášok:                          31.10.2014

Vyhlásenie výsledkov súťaže:           5.12.2014

Víťazné návrhy budú zverejnené na facebookovej stránke strediska Ski bachledova dňa 6.12.2014.

Víťazný návrh vyberie marketingové oddelenie strediska spolu s vedením spoločnosti.

 

Cena: 

Ocenené budú prvé miesta pre všetky tri kategórie – zadania.

Autor viťazného návrhu loga získava:  3-dňový lyžiarsky pobyt zahrňujúci: ubytovanie na 2 noci v apartmáne priamo pri zjazdovke v stredisku. (apartmán pre max 4-5 osôb – 3x lôžko + prístelka), 4x 1-denný skipas.  Celkovo v hodnote 300 eur.

Autor viťazného návrhu firemný dizajn získava:  3-dňový lyžiarsky pobyt zahrňujúci: ubytovanie na 2 noci v apartmáne priamo pri zjazdovke v stredisku. (apartmán pre max 4-5 osôb – 3x lôžko + prístelka), 4x 1-denný skipas. Celkovo v hodnote 300 eur.

Autor víťazného návrhu maskota získava: 4-dňový lyžiarsky pobyt zahrňujúci: ubytovanie na 3 noci v apartmáne priamo pri zjazdovke v stredisku. (apartmán pre max 4-5 osôb – 3x lôžko + prístelka), 6x 1-denný skipas. Celkovo v hodnote 500 eur.

Cena bude víťazom zaslaná najneskôr do 2 dní od obdržania požadovaných prác – návrhov v krivkách, maskota v polohách a firemného dizajnu.

S víťazom návrhu v prípade jeho záujmu uzavrieme dlhodobú zmluvu na tvorbu grafických a marketingových materiálov.

Vyhlasovateľ súťaže:

Immobau s.r.o. (prevádzkovateľ strediska Ski Bachledova), Kuzmányho 12, 81106  Bratislava

Kontaktná osoba:  Martina Múdra (marketing), martina@skibachledova.sk, tel. 0903 418 738

 

Záverečné ustanovenia

Právnu ochranu diel zaslaných do súťaže organizátori nezabezpečujú. Originály súťažných prác si poisťuje v prípade potreby každý účastník na vlastné náklady.

Vyhlasovateľ si vyhradzuje právo nevybrať žiadneho víťaza v prípade, že sa mu žiaden zo zaslaných návrhov nebude páčiť.

Zaslaním návrhu súťažiaci potvrdzuje súhlas so spôsobom vystavenia, propagácie a bezplatným rozširovaním fotodokumentácie prihlásenej práce alebo s jej sprístupňovaním verejnosti ako i s použitím osobných údajov pre potreby súťaže a sprievodných aktivít. Organizátori sa zaväzujú, že v súlade s autorskými právami nezneužijú žiadny zo súťažných návrhov pre svoje účely. Víťaz súťaže sa podpisom prihlášky zaväzuje uzavrieť s vyhlasovateľom súťaže licenčnú zmluvu, v ktorej udelí vyhlasovateľovi súhlas na použitie súťažného návrhu udelením výhradnej licencie v neobmedzenom rozsahu a bezodplatne v súlade so zákonom č. 618/2003 Z. z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom.

blog comments powered by Disqus