portál o slovenskom dizajne
uzávierka súťaže
11 Jan 2015
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

Varroc Design Challenge: Create New Icon / SÚŤAŽ

Varroc Lighting Systems a časopis AutoDesign&Styling vyhlásili mezinárodnú dizajnérsku súťaž s názvom Create New Icon. Úlohou pre dizajnérov je preniesť líniu niektorého z legendárnych automobilov do budúcnosti a vytvoriť tak novú automobilovú ikonu.  

„Všetci máme svoje obľúbené auto z histórie a možno že dokonca aj niekoľko, a práve prostredníctvom našej sútaže chceme každému tvorcovi dať možnosť sa trochu zasnívať a nechať mu vytvoriť novú ikonu z automobilu, ktorej línie obdivuje už od malička a dobre ich pozná,“ popisuje hlavnú myšlienku súťaže Radek Laube, šéfredaktor časopisu AutoDesign&Styling. Hlavným partnerom je predný výrobca automobilového osvetlenia Varroc Lighting Systems a zvláštny dôraz je tak prikladaný i na stvárnenie osvetlenia, ktoré je dnes jedným z kľúčových prvkov každého automobilového dizajnu. Súťaž je otvorená všetkým tvorcom bez rozdielu veku. Organizátori neobmedzujú kreativitu ani voľbu kresliarskej techniky. Vítané sú predovšetkým voľné dizajnérske skice, ale možné je dodať projekt i s výstupom vo forme počítačového 3D modelu. Víťazom súťaže sa stane autor, ktorého návrh dokáže najlepšie zachytiť a preniesť ducha pôvodného modelu a pretvoriť ho v moderne poňatý automobil s ambíciami stať sa rovnakou ikonou ako jeho vzor. Na troch najúspešnejších autorov čaká finančná odmena a voľná vstupenka na mezinárodnú konferenciu AUTO DESIGN PRAGUE 2015 (www.auto-design-prague.cz), ktorá je už tradičným každoročným stretnutím popredných automobilových dizajnérov.

 

Výber najlepších projektov zaistí odborná porota. Svoje návrhy môžu dizajnéri prihlasovať prostredníctvom webu: www.auto-design.cz kde vedľa prihlasovacieho formuláre nájdete aj kompletné podmienky. Uzávierka súťaže je do 11.januára 2015, víťazi budú predstavení na stránkách 49. vydanie časopisu AutoDesign&Styling, ktoré vychádza na začiatku februára dalšieho roka.

blog comments powered by Disqus