portál o slovenskom dizajne
kedy
01 Feb 2015
čas
11:00
kde
Stará tržnica
Námestie SNP 25, 811 01
Bratislava
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

Visegrad Markets presents: WAMP

V prvú februárovú nedeľu ožije Stará tržnica maďarským dizajnom. Projekt Visegrad Markets tu v spolupráci s budapeštianskym dizajnovým trhom WAMP predstaví tvorbu viac ako 60 maďarských dizajnérov.

Projekt Visegrad Markets prináša do Bratislavy nezávislú, dizajnovú tvorbu z krajín Vyšehrádskej štvorky. Najbližšia predajná výstava bude venovaná budapeštianskemu trhu WAMP, ktorý sa každý mesiac koná v centre hlavného mesta Maďarska. WAMP v prvú februárovú nedeľu privedie do Starej tržnice viac ako 60 maďarských dizajnérov, ktorých doplnia slovenské a české značky. Nájdete medzi nimi Panni Véssey s portfóliom jednoduchých a zároveň nápaditých šperkov vytvorených z priadze, šperky z recyklovaných materiálov Cirrhopprecycle alebo keramické brošne, prstene aj náušnice Minka. Štýlové outfity a veselé backpacky čakajú u Zoe Phobic, milovníčky nápaditých pokrývok hlavy zase poteší Masamod a niečo sa nájde aj pre tých najmenších, napríklad roztomilé hračky od Freshka Design. Svoje zastúpenie tu budú mať aj bytové doplnky, umenie, svietidlá, či prírodná kozmetika.

Dizajnové kúsky doplní sprievodný program, s o.z. Bol raz jeden človek budeme vyrábať valentínske pohľadnice a linoryty, Lovely Little Something nás naučí tvoriť textilné koláže a s Instantshop-om budeme „Lift-off“ technikou prenášať obrázky z fotografií na drevený podklad. O príjemnú atmosféru sa počas celého dňa budú starať DJs Jaschi, Ado Prvý & Fre$hpalo, Nasty Noise a RNGO. Samozrejmosťou bude tiež Food&Drink zóna, ktorá poteší každý hladný krk aj mlsný jazýček.

Nedeľnému dizajnovému trhu v Starej tržnici bude už tradične predchádzať sobotná zahrievacia párty v Kultúrnom centre Dunaj~. Na tej sa v duchu nedeľnej akcie predstavia slovenskí a maďarskí Djs PLUSplus, Wazzovski, Purist Djs, Pjoni, Bobsan a VJ Mikaela.

 

Visegrad Markets presents: WAMP

Nedeľný dizajnový trh v Starej tržnici

Vstup: 2 €

 

Visegrad Markets presents: Wamp Night

Sobotná warm-up párty v KC Dunaj~

Vstup: 5 €

blog comments powered by Disqus