portál o slovenskom dizajne
začiatok
30 Mar 2015
koniec
03 Apr 2015
Uzávierka prihlášok
09 Feb 2015
kde
Slovinsko
Ľubľana
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

Medzinárodný workshop DESIGN (DIS)ABILITY | VÝZVA

Výrobné centrum RogLab v Slovinsku a Open Style Lab z MIT (Massachusetts Institute of Technology) v USA pozývajú dizajnérov a konštruktérov aby sa zúčastnili medzinárodného kolaboračného workshopu DESIGN (DIS)ABILITY. Je zameraný na dizajn, postihnutie a asistenčné technológie. Bude sa konať od 30. marca do 3. apríla 2015 v Ľubľane.

Cieľom workshopu je vytvoriť módne doplnky s a pre užívateľov s fyzickým postihnutím. Workshop ponúka vynikajúcu príležitosť deviatim vybraným účastníkom zúčastniť sa medzinárodného procesu spolupráce so zameraním na univerzálny dizajn, ktorého stredom je užívateľ.

Účastníci budú mať za úlohu vytvoriť ako estetické tak aj funkčné módne návrhy, ktoré budú kompenzovať obmedzenia postihnutia. Okrem toho, že účasníci budú mentorovaný interdisciplinárnym tímom odborníkov z dizajnérskeho aj inžinierskeho prostredia,  získajú zručnosti v rôznych výrobných technikách, rovnako ako aj  základy programovania a elektroniky pre nositeľné technológie.

Vybrané prototypy z dielne budú prezentované na módnej prehliadke DISART festivalu v apríli 2015 v USA, spolu s ďalšími Open Style Lab dizajnami.

blog comments powered by Disqus