portál o slovenskom dizajne
Uzávierka prihlášok
28 Feb 2015
kde
Česká republika
Praha
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

Prague Design Week 2015 | VÝZVA

Už v máji odštartuje druhý ročník dizajnérskej prehliadky Prague Design Week. Celotýždenná oslava kreativity a originality predstaví návštevníkom nielen vystavené produkty, ale zoznámi ich aj s postupmi návrhárov a zákulisím ich tvorby. Všetci záujemcovia z radov profesionálnych i amatérskych dizajnérov, študentov umeleckých škôl, remeselníkov či firiem sa môžu prihlásiť až do konca februára.

Druhý ročník Prague Design Week, ktorý nadväzuje na tradíciu svetových týždňov venovaných súčasnému autorskému dizajnu, sa tento rok uskutoční namiesto jesene už na jar. Návštevníci si najlepšie ukážky z domácej i zahraničnej tvorby budú môcť pozrieť v máji, keď prezentácia dizajnových skvostov ovládne centrum Prahy na celých 7 dní.

Prague Design Week ponúka úplne nový pohľad na sféru autorského dizajnu, ktorá má v súčasnosti pre širšiu verejnosť často punc nedostupného luxusu. Okrem prezentácie hotových produktov návrhárov preto kladie dôraz aj na príbehy ich vzniku. Predstavuje tvorivé postupy od prvotnej inšpirácie cez návrhy až po ukážky výroby.

K prezentácii na druhom ročníku Prague Design Week 2015 sú vyzvaní všetci dizajnéri, šperkári, módny návrhári, grafický dizajnéri, interiéroví dizajnéri, remeselníci, výrobcovia a ďalší kreatívci. Prihlásiť sa je možné do 28. februára 2015 (vrátane) so svojimi projektmi, kolekciami, konceptami a výrobkami.

Viac informácií nájdete na praguedesignweek.cz.

blog comments powered by Disqus