portál o slovenskom dizajne
kedy
09 Jun 2015
čas
13:00
kde
Impact Hub
Hviezdoslavov nám.
Bratislava
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

In the Midl Design Forum 2015

Tento rok sa môžete tešiť na v poradí tretiu konferenciu o súčasnom dizajne In the Midl Design Forum. V utorok 9.6.2015 sa od 13:00h na Hviezdoslavovom námestí v Impact Hube uskutočnia prednášky hostí Bratislava Design Week na tému SEN.

Konferenciu otvorí čestný hosť BADW, slávna francúzska poetická dizajnérka Inga Sempe. Jej tvorba je postavená na precíznom definovaní formy, dôkladnom výbere materiálu, povrchovej úpravy, ale aj na špecifickej disciplinovanej jednoduchosti. Držiteľka mnohých prestížnych ocenení vystavovala napríklad v Musée des Arts decoratifs alebo v Centre Georges Pompidou v Paríži.

Mladá švajčiarska dizajnérka Laura Couto Rosado sa zameriava na technológie a ich schopnosť vytvárať vlastné umelecké diela/performancie. Laurin projekt ‘Spev kremeňa’ získal Grand Prix na Design Parade 2014 vo francúzskom Hyères a budete si ho môcť vypočuť aj na výstave BADW.

Prestížne české štúdio DECHEM príde reprezentovať dizajnérka Michaela Tomíšková. DECHEM sú aktuálni držitelia ocenenia GRAND DESIGNERI ROKU 2014 z Czech Grand Design. Tvorba štúdia je silne prepojená so sklom a svetlom. Ich kolekcie sú malé príbehy, jemné aj tajomné, nasiaknuté fragmentmi spomienok a asociácií.

Silnú dámsku zostavu doplní slovenský grafický dizajnér a umelec nových médií Ján Šicko. Na konferencii porozpráva ako tvoriť svetlom. Autor a zakladateľ štúdia DevKid predstaví svoju prácu s IOIN - autorským softvérom na 3d modelovanie, mapping a performance.

Dizajnér, architekt a pedagóg Vico Magistretti patrí medzi silnú generáciu povojnových talianskych tvorcov, ktorá formovala vizuálnu kultúru 2. polovice 20. storočia. O jeho životnom diele príde porozprávať jeho vnučka a správkyňa Fondazione di Vico Magistretti Margherita Pellino.

Revolučný koncept na IMDF prinášajú dámy z Another Shoe Eugenia Morpurgo a Sophia Guggenberger. Spoločne dali svetu pilotnú líniu laserom vyrábanej špeciálne distribuovanej obuvi pod názvom Don't run Beta. Zákazník hravou formou participuje na vývoji dizajnu vlastných topánok. Po Londýne či New Yorku Another Shoe okrem prednášky povedú v Bratislave aj exkluzívny dvojdňový workshop vo FabLabe.

Po konferencii sa v priestoroch Impact Hubu uskutoční Stop-motion animation workshop, organizovaný medzinárodným festivalom animovaných filmoch Fest Anča. Na oba workshopy je možné sa registrovať na e-mailovej adrese info@inthemidlforum.sk do 5.6.2015. V cene vstupného 5€ je aj lístok na výstavu BADW.

Podujatie vzniklo s podporou Ministerstva Kultúry SR. Ďakujeme Impact Hub Bratislava za poskytnutie priestoru.

blog comments powered by Disqus