portál o slovenskom dizajne
začiatok
25 Apr 2016
koniec
01 May 2016
Závierka registrácie
15 Feb 2016
kde
Zlín
Zlín
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

Talent Designu 2016 - ZLIN DESIGN WEEK

Medzinárodná súťaž Talent Designu 2016 odštartovala svoj siedmy ročník. Od 16. 11. 2015 môžu kreatívci posielať svoje súťažné návrhy, a to hneď v piatich kategóriách. V hre je viac než 10 000 €. Talent Designu prebehne v rámci dizajnového festivalu ZLIN DESIGN WEEK, ktorý sa uskutoční od 25. apríla do 1. mája 2016.

Talent Designu 2016 je súťaž pre mladých dizajnérov do 30 rokov. Svoje diela môžu prihlasovať v piatich kategóriách - Industrial design, Product design, Art dizajn, Fashion dizajn a Communication design. Súťaž je organizovaná študentmi Fakulty multimediálnych komunikácií, Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne.

Registrácia prác je možná do 15. februára 2016. O kvalite práce rozhoduje najmä nevšednosť návrhu a kreativita, ďalej inovatívne a originálny prístup k riešenia alebo funkčnosť diela. Bude hodnotená aj ekologickosť materiálu. Hlavný víťaz si odnesie finančný obnos vo výške 4 000 eur a možnosť zúčastniť sa prestížnej stáže.

ZLIN DESIGN WEEK prinesie moderný design priamo do ulíc mesta. Na sedem dní sa súčasná dizajnová scéna presunie do ulíc Zlína, kam bezpochyby patrí. Aj tento ročník bude programovo rôznorodý. Interaktívne diskusie a prednášky ponúkne Konferencia Design & Marketing za účasti špičkových odborníkov. V súťaži Talent dizajnu budú môcť mladí dizajnéri ukázať svoj potenciál a súťažiť o vysoké ceny. "Na ZLIN DESIGN WEEK sa osobne už veľmi teším. Je za tým veľa skvelej práce študentov a zároveň ide o výnimočný projekt, ktorý prináša dizajn i na Moravu, " povedal Josef Kocourek, riaditeľ Komunikačnej agentúry, pod ktorou projekt spadá. V Českej republike ide o jedinečný festival, ktorý svojím multižánrovým obsahom presahuje rámec ČR a navracia dizajn tam, kde vznikal. To, že ho organizujú študenti, pridáva na jeho unikátnosti. Vlaňajší premiérový ročník prilákal tisíce návštevníkov a ukázal, že Zlín je pravé mesto českého dizajnu.

blog comments powered by Disqus