portál o slovenskom dizajne
kedy
11 Dec 2015
čas
18:00
kde
Pisztoryho palác
Štefánikova 25
Bratislava
napísal/a
sharuj googli
likuj

CLUBOVKA - Samuel Drira

CLUBOVKA, ktorej hosťom bude kreatívny riaditeľ a hlavný dizajnér značky NEHERA, Samuel Drira sa bude konať 11. decembra 2015 o 18:00. 

Samuel Drira, rodák z Grenoblu, v minulosti spolupracoval s luxusnými ateliérmi ako Hermes, The Row, Damir Doma, Hugo Boss a Christophe Lemaire. Jeho bohaté skúsenosti zo sveta módy pramenia aj z pôsobenia v Encens Magazine, ktorý spoluzakladal a je jeho módnym riaditeľom.

“Veľa dizajnérov myslí hlavne na úspech počas show a efekt na módnej fotografii. Ja pri navrhovaní myslím predovšetkým na klientku. Na to, aby sa v modeli cítila dobre.”  Samuel Drira

V 30. rokoch sa NEHERA stala lídrom módneho priemyslu vďaka svojmu prelomovému konceptu firmy s vertikálnou integráciou celého logistického procesu. Značka mala viac ako 130 módnych obchodov v Európe, Afrike a USA. NEHERA sa zameriava na odevy, ktoré kombinujú experimentálne strihy s nadčasovým prevedením. Ide jej o vytvorenie jedinečnej siluety v látkach najvyššej kvality s vysokým dôrazom na detail. Tichý luxus pre sebavedomú a výnimočnú ženu.

„Pokiaľ sa bavíme o starej Nehere, tak nás inšpiruje najmä vysokou úrovňou krajčírstva a tiež inovátorstvom Jana Neheru.“ Myslím tým predovšetkým fakt, že československý podnikateľ ako prvý použil takzvanú vertikálnu integráciu v oblasti módy. Teda, že pod jednou strechou fungovalo všetko od prvotnej výroby cez logistiku až po maloobchod. „Dnes je to moderný model, ktorý používajú mnohé značky. Ale v tridsiatych rokoch to bolo niečo naozaj výnimočné,“ Bibiána Zdútová, výkonná riaditeľka ateliéru NEHERA

blog comments powered by Disqus