portál o slovenskom dizajne
začiatok
02 May 2016
koniec
08 May 2016
Uzávierka registrácie
31 Jan 2016
kde
Praha
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

PRAGUE DESIGN WEEK | VÝZVA

Už čoskoro sa môžeme tešiť na dizajnérsku prehliadku Prague Design Week. Ukázať svoju tvorbu a poodhaliť je proces tisíckam návštevníkov môžu študenti dizajnu, dizajnéri, dizajnérske štúdiá, šperkári, módny návrhári či umelci. Prihlásiť sa môžu do 31. januára 2016 on-line.

Tretí ročník Prague Design Week sa uskutoční od 2. do 8. mája 2016 v Kafkovom dome pri Staromestskom námestí v Prahe. Je to výberová akcia, kde kurátori zo všetkých prihlásených vyberú účastníkov, ktorí sa budú po sedem dní prezentovať vo svojej expozícii. Súčasťou podujatia budú okrem výstavy tiež workshopy jednotlivých vystavovateľov, každodenné prednášky a premietanie videí v Design Kine. Pre rok 2016 je naplánovaných aj niekoľko inovácií.

Akcia je každoročne zložená z rozmanitého spektra vystavovateľov zastupujúcich jednotlivé odbory dizajnu. Prague Design Week je predovšetkým dizajnérskou prehliadkou, ale vystavovatelia majú možnosť svoje produkty tiež predávať.

Hlavnou myšlienkou prehliadky je ukázať dizajn ako kreatívnu disciplínu nie len ako finálny výrobok. Vystavovatelia sú preto vyzvaní, aby vo svojich expozíciách poodhalili proces vzniku ich kolekcie či výrobku. V minulých rokoch sme sa stretli s ukážkou skíc, materiálov, prototypov či priamo názornou ukážkou výroby. Dizajnéri návštevníkov vtiahli do svojho tvorivého sveta, a to vždy individuálne formou od fotografií a videí až po materiály a reálne používané nástroje z ich dielní.

Dizajnéri sa môžu prihlásiť vyplnením prihlášky on-line na www.PragueDesignWeek.cz/prihlaska

blog comments powered by Disqus