portál o slovenskom dizajne
začiatok
04 Feb 2016
koniec
24 Mar 2016
kde
Eventuell galéria
Budapešť
napísal/a
sharuj googli
likuj

Výstava SUBJECTS

S podporou Vyšehradského fondu, textilná návrhárka Szilvia Szigeti a interiérový dizajnér Tamás Radnóti, organizátori výstavy SUBJECTS v Eventuell galérii v Budapešti, prezentujú jedinečné kúsky malého nábytku vyrobeného v limitovanej sérii. Výstava zahŕňa rozmanitý výber nábytku, ktorý navrhla Helena Dařbujánová (CZ), the Kozmos Project: Ewa Bochen & Maciej Jelski (PL), Veronika Paluchová (SK) a Demeter Fogarasi (H).

Obaja organizátori považujú túto výstavu ako predzvesť 11teho ročníka madeinhungary - výstavy prezentujúcej maďarských dizajnérov - a 4tý ročník výstavy MeeD (Meeting of European and Central Eastern European Designers), ktorú tiež organizujú.

Madeinhungary a MeeD, ktoré prezentujú práce českých, poľských a slovenských dizajnérov, sa budú konať v apríli v rámci Budapest Spring Festival.

Helena Dařbujánová (CZ) | helenadarbujanova.cz
Česká architektka a dizajnérka, jej kus nábytku, pomenovaný "Audrey Cabinet" bol inšpirovaný filmom Roman Holiday z roku 1953, v hlavnej úlohe s Audrey Hepburnovou a Gregory Peckom. Práca je súčasťou kolekcie troch kúskov. Je vyrobený z dreva s ružovo čiernou dýhou a čiernou zamatovou rukoväťou v strede, ktorá tiež slúži ako tajný priestor a priehradka na milostné listy, čo predstavuje jedeno z prianí dizajnérky.

Kosmos Project (PL): Ewa Bochen & Maciej Jelski | kosmosproject.com
Tvorba dvojice dizajnérov je známa v Poľsku a po celej Európe. Ich plsťená lampa s názvom "Bell", ich ručne tkaný vlnený koberec "Night" (ktorý bol vyrobený pomocou Kilim techniky), a ich stôl s názvom "Moon" (ktorý bol vyrobený za použitia kombinácie kov a drevo s dvoma rôznymi odtieňmi) nás prevádzajú svetom poľských ľudových rozprávok a každodenných praktických objektov.

Veronika Paluchová (SK) | veronikapaluchova.com
Napriek svojmu nízkemu veku sa Veronika Paluchová môže pochváliť medzinárodným úspechom. Kombináciou organických detailov (vetvy) a rôznych priemyselných materiálov vytvorila praktické predmety dennej potreby s filozofickými implikáciami a tónmi sarkastického humoru.

Demeter Fogarasi (H) | demeterfogarasi.com
Demeter Fogarasi, najmladší z vystavovateľov, získal magisterský titul v minulom roku a tiež získal uznanie v Maďarsku i v zahraničí. Jeho práca "Fast Casual Chair" bola prezentovaná verejnosti v roku 2013 na výstave Hungarian Design Award. "Pin Sofa" bola vystavovaná na rovnakej udalosti minulého roka. Súčasná expozícia zahŕňa jeho kreslo "Poetic Furniture - Frozen Textile ".

blog comments powered by Disqus