portál o slovenskom dizajne
začiatok
21 Jun 2012
koniec
28 Oct 2012
kde
Moravská galerie v Brne
Pražákův palác, Místodržitelský palác, Uměleckoprůmyslové muzeum
Brno
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

Bienále grafického designu Brno 2012

Jubilejný 25. ročník, ktorý sa uskutoční od 21. júna do 28. októbra 2012, ponúkne rad noviniek - tou najdôležitejšou bude, že tohtoročné Bienále Brno je po prvýkrát vo svojej histórii otvorené všetkým výstavnym kategóriám.

Jednou zo zásadných zmien Bienále Brno 2012 je zrušenie zavedeného delenia medzinárodnej súťaže do dvoch kategórií, ktoré sa pravidelne v dvojročných cykloch striedali. Prvou kategóriou, do ktorej mohli grafickí dizajnéri svoje diela prihlasovať, bola kategória plagát, firemná, informačná a reklamná grafika a druhú kategóriu tvoril grafický dizajn a písmo v knihách, časopisoch, novinách a digitálnych médiách. Bienále Brno 2012 však bude nové, otvorené všetkým formám grafického dizajnu tak, aby bolo možné reflektovať premeny, vývoj a rozostrovanie hraníc v súčasnom grafickom dizajne. Ambíciou 25. medzinárodného bienále grafického designu Brno je totiž predstaviť to najlepšie z grafického dizajnu rokov 2009 až 2011.

Tri hlavné piliere medzinárodnej prehliadky grafického dizajnu sa však nemenia - aj 25. bienále Brno je tvorené medzinárodnou súťažou, medzinárodným sympóziom a výstavou hosťujúceho kurátora. Ako tradične Bienále Brno dopĺňa bohatý program sprievodných výstav, kultúrnych programov a pridružených akcií.

Bienále začne v dňoch 22., 23. a 24. júna 2012 trojdňovým cyklom prednášok a prezentácií pozvaných svetovo významných tvorcov a teoretikov dizajnu. Sympózium ponúkne možnosť zoznámiť sa s osobnosťami grafického designu, s ich prácou a názormi, ale bude aj príležitosťou k osobným rozhovorom a priestorom ku kritickej diskusii.

blog comments powered by Disqus