portál o slovenskom dizajne
začiatok
06 Dec 2013
koniec
08 Dec 2013
čas
16:00
kde
Stará Tržnica
Nám. SNP
Bratislava
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

Taký iný trh: Urban Market 2013 (Winter Edition)

Už je tomu raz tak. Leto za nami, jeseň v plnom prúde a zima sa nekompromisne blíži. Čakajú nás "lacné" drahé reklamy na novoročné a celoročné produkty, zhony z nakupovania vianočných darčekov, obľúbené vianočné trhy a na nich vône cigánskej reznutej vareným vínkom. S týmto časom pokoja prichádza už po štvrtý rok zimný Urban Market. 

Bude vás čakať kopa dizajnu, módy a dobrých vecí, združených na jednom mieste v jeden čas. Príjemná atmosféra a množstvo sprievodného programu sú pridanou hodnotou marketu samotného. Urban Market 2013 (Winter Edition) sa v zime po prvý krát uskutoční v Starej tržnici v Bratislave, počas prvého decembrového víkendu 6. - 8.12. Večerný program sa presunie do KC Dunaj, kde počas piatku a soboty zažijete neopakovateľné parties.

Začíname mikulášskym piatkom, kedy bude do nakupovania hrať to najčerstvejšie, čo slovenská mladá hudobná scéna ponúka. Bránu Starej tržnice otvorí djské duo Double Ash a Mir Illegal. Živé vystúpenia spestria mladé talenty v podaní sviežej elektroniky KochGarden a pesničkárky Martiny Javor so svojim "bandom". Po čerstvom vánku príde rad na poriadny vietor Big Beatu, nového albumu, ktorý prednedávnom vydali Modré Hory (Lyrik a Bene). Piatková noc pokračuje v KC Dunaj, kde prebehne finále Secret Walls so zaujímavým hudobným hosťom zo zahraničia. DJ Yoda z Londýna zavíta do Bratislavy.

V sobotu zahrá do nakupovania, workshopovania, jedenia, postávania a hlavne stretávania sa so známymi ale i neznámymi, pestrá paleta selektorov dobrej hudby. Vyvrcholením večera v tržnici bude súťažná módna prehliadka určená blogerkám, stylistkám ako aj všetkým fanúšikom kvalitnej a dobrej módy s názvom TOP Urban Market Styling. Počas soboty v rámci projektu Urban Art Session vol. 4 zameraného na tému móda ulice predstaví a čosi to porozpráva o svojej knihe Kmeny český rapper, ilustrátor Vladimir518. O sobotnú party v KC Dunaj s názvom Urban-Market-Parket sa postarajú kapely Bad Karma Boy, Kasioboy a boky rozhýbu djs Boyees, český NobodyListen a Emonoizboyz. Skrátka boys, boys, boys!

Nedeľa sa bude niesť v pokojnej atmosfére nakupovania, stretávania sa, rozhovorov, či workshopovania. Prídite sa schovať pred vianočným blázincom a dopriať si chvíľu pokoja a aktívneho oddychu.

Samozrejme počas celého Urban Marketu je okrem koncertov a parties pripravených mnoho sprievodných aktivít ako workshopy, diskusie, chill-out zóna: Slowatch - prístav dobrej nálady, Sneaker Barber pop-up store s lákavým programom, food zóna, detský kútik alebo rôzne výstavy súčasného umenia.

https://www.facebook.com/events/592058747521423/

Urban Market 2013 (Winter Edition)
predajná výstava česko-slovenskej módy, dizajnu a kreatívnej tvorby spojená s množstvom sprievodného programu (koncerty, dj, prednášky, módna prehliadka, výstavy, workshopy, food, ai.)

06. - 08.12.2013
Stará Tržnica, Námestie SNP, Bratislava

otváracie hodiny:
PIATOK: 16:00-22:00
SOBOTA: 11:00-22:00
NEDEĽA: 11:00-19:00

"after" parties (KC Dunaj, Nedbalova 3)

06.12.2013 / 21:00 / Secret Walls / vstupné: 5€
07.12.2013 / 21:00 / Urban-Market-Parket / vstupné: 5€

All accesss ticket: 10€ (limited edition) - predpredaj.sk

Čerstvé Ovocie
web: www.cerstveovocie.sk
facebook: www.facebook.com/cerstveovocie

Urban Market
web: www.urbanmarket.sk
facebook: www.facebook.com/urbanmarketofficial

Od roku 2010 sa na Urban Markete zúčastnilo veľa slovenských a zahraničných módnych návrhárov, dizajnérov, kreatívcov, handmade výrobcov a ich počet sa naďalej zväčšuje a škála sa rozširuje. Okrem dizajnu a ručne ponúkaných originálnych diel od autorov ponúkame možnosť zúčastniť sa workshopov, prednášok, diskusií, koncertov, výstav či zhliadnúť čosi zo streetartu a graffiti, vďaka čomu môžete zažiť a zžiť sa s kultúrou na jednom mieste.

Návštevníkom chceme ponúknuť tvorbu, ktorá vychádza z rôznych techník výroby a je vytváraná z rôznych materiálov. Predajcom chceme ponúknuť, čo najlepší priestor na prezentáciu, ktorú ovplyvňuje ich talent, kreativita, skúsenosti a zručnosť.

Urban Market je najvýraznejším a najväčším alternatívnym podujatím na Slovensku zameraným na prezentáciu súčasnej módy, amatérskej ale aj profesionálnej kreatívnej tvorby, dizajnu, streetartu a mladého umenia.

Vrátime život do Starej Tržnice! Chceme, aby sa zo Starej tržnice stalo mestské centrum, ktoré by slúžilo obyvateľom mesta aj zahraničným návštevníkom na služby, kultúrne akcie a trhy. www.novastaratrznica.sk

blog comments powered by Disqus