portál o slovenskom dizajne
začiatok
21 Nov 2013
čas
20:20
kde
Dom umenia/Kunsthalle Bratislava
Námestie SNP
Bratislava
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

PechaKucha Night Bratislava vol. 25

Dizajnéri, architekti, umelci a kreatívni ľudia z ďalších oblastí sa opäť predstavia prostredníctvom PechaKucha Night Bratislava! Tentokrát v legendárnom priestore bývalého V-čka, ktorý sa už čoskoro zaplní programom dlho očakávanej bratislavskej Kunsthalle. Posledná tohtoročná PechaKucha Nigh Bratislava uzavrie putovanie po jedinečných priestoroch mestskej architektúry, ktorých programová náplň má blízko k vizuálnej kultúre.

Hostia:
Nenad Branković //www.nenbra.com
Radek Brousil // www.brousil.name
Juraj Čarný // www.fb.com/DomUmeniaKunsthalleBratislava
Tomáš Džadoň // www.tomasdzadon.com
Michal Kuzemenský // www.myarchitekti.cz
Jakub Liška / modranska // www.modranska.sk
Michal Marcinov / Laboratórium architektúry krajiny 
Michal Mihaľák / Fusioon // www.mihalak.eu
Chris Potiron: SPOTs //www.spots.sk
Dorota Sadovská // www.sadovska.sk
Magda Stanová // www.magdastanova.sk
Dana Tomečková // http://www.behance.net/danatomeckova
Olja Triaška Stefanović // oljatriaskastefanovic.blogspot.sk
Susedia na dvore

Vstupné - predpredaj 5 EUR, na mieste 7 EUR.

Miesta predpredaja:
- Designshop Čerstvý dizajn: Galéria Medium, Hviezdoslavovo námestie 18
- Designshop Slávica: KC Dunaj, Nedbalova 3
- Artbooks: Fakulta architektúry STU, Nám. slobody 19

Viac info:
Fotograf, narodený v Nitre s českým občianstvom, Radek Brousil bude hovoriť aj o svojej prvej autorskej knihe, ktorá vychádza práve teraz a vznikla počas jeho rezidencie na BANSKEJ ST A NICI. Juraj Čarný predstaví koncepciu verejnosťou dlho-očakávanej bratislavskej KUNTSHALLE. Tomáš Džadoň má za sebou úspešnú realizáciu Pamätníka ĺudovej architektúry v Košiciach, nenechajte si ujsť jeho rozprávanie o tomto unikátnom projekte. Michal Kuzemenský je architekt žijúci Prahe, kde s Ondrějem Synkem vedie ateliér na FA ČVUT, vedie svoj ateliér my architekti a v rámci platformi re: vyvíja metodiku práce s urbanizmom miest. Architekt Michal Marcinov predstaví princípy tvorby mestskej krajiny. Čerstvý laureát ceny CE.ZA.AR. Michal Mihaľák porozpráva o svojich skúsenostiach architekta pôsobiaceho na východe Slovenska. Jakub Liška spolu s otcom popularizujú pôvodnú techniku na kruhu vytáčanej keramiky, aj vďaka projektu modranska, ktorý dáva priestor mladým grafickým dizajnérom, aby navrhli súčasný ornament alebo motív výzdoby. O tom, ako podľa jej návrhu zahalili najväčšiu budovu v centre Viende - 20 poschodový Ringturm na Shottenringu, porozpráva výtvarníčia Dorota Sadovská. Fotografka vyjadrujúca sa viac kresbou Magda Stanová je často na cestách, ilustračné záznamy situácií, miest a poznaní zhromažduje vo svojom portfóliu. Danka Tomečková - objav roku tohtoročného Bratislava Design Week. Fotografka Olja Triaška Stefanovič dlhodobo zachraňuje esenciu miznúcich miest v meste, jej vynikajúce fotografie architektúry sú súčasťou úplne novej publikácie Moderné a/alebo totalitné v architektúre 20. storočia.

Čím je PechaKucha Night výnimočná? Každý účinkujúci má na svoju prezentáciu k dispozícii presný čas 6 minút a 40 sekúnd. Je to čas, počas ktorého komentuje 20 obrázkov – svojich projektov, pričom každý z nich zostáva na projekčnom plátne presne 20 sekúnd, a ani o sekundu viac! Vďaka tomu prezentujúci aktér rozpráva v tempe, pútavo a vecne.

blog comments powered by Disqus