portál o slovenskom dizajne
Termín odovzdania návrhov
28 Feb 2014
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

Dassault Systèmes Design Challenge 2014

Súťaž Dassault Systèmes Design Challenge 2014 hľadá návrhy na tému "Pražská skúsenosť". Zadanie tretieho ročníka medzinárodnej súťaže pre mladých dizajnérov vyzýva účastníkov, aby čerpali inšpiráciu z jedinečnej atmosféry Prahy a navrhli pre miestnych obyvateľov i návštevníkov ľubovoľné predmety určené k bežnému užívaniu. Súťaž je otvorená pre dizajnérov z celého sveta.

Víťazný projekt by mal navrhnúť užívateľsky prívetivý a ekologický koncept a pritom odrážať osobitný charakter Prahy ako atraktívneho európskeho mesta presláveného architektúrou a stovkami pamätihodností. Cieľom súťaže je ilustrovať skutočnosť, že dizajn má potenciál zlepšiť ľuďom život, a tiež preukázať, že dizajn nie je záležitosťou luxusu, ale pohodlie.

Termín odovzdania návrhov je 28. februára 2014. Projekty následne vyhodnotí porota nezávislých odborníkov zložená z profesionálnych dizajnérov, vysokoškolských pedagógov a konzultantov.

Víťazi budú vyhlásení v marcovom vydaní časopisu AutoDesign & Styling a v tabletovom magazíne Dotyk. Autor najlepšieho návrhu získa odmenu vo výške 1 000 eur, druhý najlepší 500 eur a odmena za tretie miesto je 300 eur.

blog comments powered by Disqus