portál o slovenskom dizajne
Uzávierka súťaže
14 Mar 2014
link
napísal/a
sharuj googli
likuj

Mladý obal 2014 | VÝZVA

Zabaľte to so sebou! 19. ročník medzinárodnej súťaže Young Package pre mladých dizajnérov práve začína! Tentoraz sa hľadjú chytré TAKE AWAY obaly.

 

Pôvodne sa pojem TAKE AWAY vzťahoval na balenie jedla z fast foodov. Dnes už ale nejde len o rýchly životný štýl a nezdravé jedlo. Každý výrobca či predajca, ktorý chce držať prst na tepe doby, ponúka zabalenie výrobkov aj so sebou. Jedlo a ďalšie veci nám so sebou zabalí takmer každá reštaurácia, kaviareň či obchod. Ako to ale urobiť pekne, originálne a zároveň funkčne? Práve to je otázka pre účastníkov tohtoročného ročníka súťaže Mladý obal.

Navrhnuté obaly by mali zákazníkovi uľahčiť život. Koniec koncov platí, že obal je súčasťou pocitu, ktorý z výrobku máme - presne podľa hesiel šaty robia človeka a obal predáva. Hľadajú sa teda také "TAKE AWAY" obaly, ktoré budú originálne a funkčné zároveň. Takéto obaly, ktoré pomôžu dopraviť veci z obchodu domov - pekný obal na oblečenie, ktorý môže byť napríklad použitý tiež ako baliaci papier alebo dômyselné balenie šiestich fliaš piva, či šikovný obal pre krehkú vázu.

Súťaž je určená mladým dizajnérom do 30 rokov a je rozdelená do dvoch kategórií: do prvej môžu svoje diela prihlasovať študenti vysokých, vyšších odborných škôl a mladí dizajnéri do 30 rokov; do druhej naopak študenti stredných škôl. Víťaz kategórie vysokých škôl si tento rok odnesie 30 000 KČ a jeden z víťazov bude po vyhlásení vybraný firmou Model Obaly na 3 týždennú honorovanú stáž v jej inovačnom centre. Na ostatných ocenených potom čakajú ďalšie finančné odmeny a vecné ceny od partnerov súťaže. Aj v tomto roku bude udelená zvláštna cena Slovenského centra dizajnu.

Účastníci sa registrujú pomocou online registračného formulára, kde im bude pridelený jedinečný identifikačný kód a až potom zašlú svoju prácu poštou na adresu organizátora. Uzávierka pre zaslanie súťažných dizajnov je 14. marca 2014.

Definitívne zloženie poroty bude určené do konca januára 2014. Aj v tomto roku zostáva predsedom poroty popredný český obalový dizajnér Jan Činčera. Výsledky súťaže budú vyhlásené na konci mája 2014.

blog comments powered by Disqus