portál o slovenskom dizajne
pridané
18 Mar 2010
napísal/a
info

posledné články
sharuj googli
likuj

EARLY MELONS v priamom prenose

EARLY MELONS v priamom prenose

V poradí tretí ročník medzinárodného študentského filmového festivalu Early Melons sa postará o spríjemnenie a zaujímavé spestrenie najbližších dní v dátume od 17. do 20. marca 2010, kedy sa na troch premietacích miestach predstavia študentské filmy a videoart. Svoje priestory prepožičala galéria Médium, A4 – nultý priestor a kino Mladosť, ktoré sa stali emblémovými stanicami tohto podujatia.

Od stredy 17. marca 2010 sa divákom prezentuje 198 študentský videoprojekcií, ktoré zastrešujú práce s domácim i medzinárodným zastúpením. študenti z 33 krajín sa budú uchádzať o hlavnú cenu Grand Prix, o ktorej rozhoduje hlavná porota pozostávajúca s portugalského scénografa Nuno Barracas, maďarského režiséra Jánosa Xantus, nemeckého režiséra a producenta videoklipov a krátkych filmov Markusa Wambsganss, riaditeľky ukrajinského festivalu krátkych filmov Wiz-Art Olha Salo a slovenskej dokumentaristky Daniely Rusnokovej. Zo slovenskej produkcie možno v tejto sekcie vzhliadnuť dokument Obraz do Ameriky, animovaný film Viliam a dve hrané snímky Ďakujem, dobre a Otec


Ďalším lákadlom je súťažný projekt Videosekt 2010, na ktorom je predstavených 42 videí študentov troch vysokých umeleckých škôl v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach. Celý festival bude podporený sprievodnými hudobnými a doplňujúcimi akciami.

Podrobnejšie informácie a presné rozpisy predstavení môžete nájsť na www.earlymelons.com.

blog comments powered by Disqus