portál o slovenskom dizajne
„La Casa del Desierto“ vytvára úžasný interiér v dokonalej harmónii s prírodou
pridané
02 Mar 2018
napísal/a
posledné články
sharuj googli
likuj

„La Casa del Desierto“ vytvára úžasný interiér v dokonalej harmónii s prírodou

Púšť. Dom. Celý rad špeciálnych typov skla a tím skúsených profesionálov. To je „La Casa del Desierto“ (dom v púšti). Jeden z najexkluzívnejších, najnáročnejších, najriskantnejších, najtvorivejších a najúčinnejších projektov, ktorý bol nedávno dokončený v Španielsku s jasným cieľom: názorne a priamo na mieste ukázať v priebehu všetkých štyroch ročných období význam skla v našom každodennom živote a v jednom z najdrsnejších prostredí, aké si viete predstaviť!

Dom La Casa del Desierto, vystavený drsnej prírode a navrhnutý tak, aby obstál v púšti Gorafe (Provincia Granada v Španielsku), ktorá sa považuje za jedno z najnepriaznivejších a najextrémnejších prostredí v Európe, stojí na drevenej konštrukcii a je úplne presklený s použitím vysokovýkonného a energeticky účinného skla Guardian. Pôdorys s rozlohou len 20 m2 tvoria tri miestnosti: spálňa, kúpeľňa a obývacia izba. La Casa s veľkým priestorom a vyhliadkou na okolitú krajinu má tiež systém na filtráciu vody, systém na výrobu energie a súbor fotovoltaických panelov.

Dizajn je výsledkom spoločného úsilia veľkého a skúseného tímu architektov pod vedením Špely Videčnik z OFIS arhitekti – spolu so špecialistami a inžiniermi z Guardian Glass a energetickými poradcami zo spoločností AKT II a Transsolar. Cieľom je splnenie súčasných a budúcich výziev architektúry a stavebníctva s použitím energeticky účinných stavieb šetrných k životnému prostrediu. Projekt, v ktorom sa tento typ skla používa na oddelenie jednotlivých priestorov a má priamy vplyv, znázorňuje, že vnútorné prostredie domova možno meniť výberom najvhodnejšieho skla pre každú situáciu.

Zasklenie okien v dome pomáha šetriť energiu, zlepšuje tepelnú a zvukovú izoláciu vnútorných priestorov a môže dokonca zvýšiť úroveň bezpečnosti pred nárazom alebo pokusom o vlámanie. Ak sa zasklenie v každom prípade vyberie v súlade s osobitnými potrebami, zaistí, že budova bude skutočne praktickým a pohodlným domovom bez ohľadu na to, kde sa nachádza. Guardian Glass má navyše okrem portfólií tých správnych výrobkov aj nástroje na jednoduchú špecifikáciu výrobkov a zároveň poskytuje poradenstvo a usmernenia. Za pomoci vysokovýkonného zasklenia Guardian Glass môžu architekti a interiéroví dizajnéri z celého sveta navrhovať a zlepšovať krásne interiéry.

Zistite všetko o projekte La Casa del Desierto: www.lacasadeldesierto.es

Sledujte kampaň a projekt na sociálnych sieťach: @TuMundoDeVentanasAdentro

Fotografie: Guardian Glass LLC, © Gonzalo Botet, GRDPR 149

blog comments powered by Disqus