portál o slovenskom dizajne
V Lab.cafe v centre Bratislavy nájdete priestor pre prácu aj oddych
pridané
napísal/a
sharuj googli
likuj

V Lab.cafe v centre Bratislavy nájdete priestor pre prácu aj oddych

Lab.cafe je miestom, v ktorom interiérové doplnky nahradili 3D tlačiarne a drobné kaviarenské stolíky sú minulosťou. Eklektický priestor poskytuje množstvo príjemných zákutí ako stvorených pre oddych, ale najmä pre vašu prácu. Prepája dva na pohľad rozdielne svety oddychu a práce a prináša do Bratislavy fenomén kreatívnych kaviarní, ktorý poznáme napríklad aj z Londýna.


Lab.cafe je priestor v centre Bratislavy, hneď vedľa Starej tržnice, ktoré vzniklo za podpory Nadácie Orange v roku 2016. Venuje sa predovšetkým podpore tvorivosti nadšencov, ale aj profesionálov či študentov. Hneď po vstupe do útulných priestorov Lab.cafe vás privíta domáca pokojná atmosféra a široká ponuka nápojov a drobností na zahryznutie. Veľkorysé a rozmanité priestory kaviarne poskytujú miesto pre stretnutia s priateľmi, pracovné meetingy, brunche, školenia, tlačové konferencie, ale aj workshopy alebo prednášky. Výnimočnosť tohto priestoru spočíva v prepájaní moderných technológii s kaviarenskými priestormi. V kaviarni sa bežne stretnete s 3D tlačiarňami alebo poličkou plnou filamentov pripravených na tlač. To však nie je všetko.

Lab.cafe poskytuje okrem kaviarenských priestorov aj rozsiahle dielne ukryté pred zrakmi verejnosti v suteréne Starej Tržnice, čo dosvedčuje aj prítomnosť dychvyrážajúcich kovových konštrukcií priamo v centre podzemných dielní. Okrem 3D tlače tu môžete objaviť aj laser, ploter na fólie, heat press na zažehľovanie, lakovňu, spracovanie dreva a profesionálny fotokútik. #tvorimvlabe je heslom, ktoré nám neustále pripomína snahu Lab.cafe o poskytovanie možnosti tvoriť naozaj každému. Stačí, ak sa zúčastníte niektorého z krátkych školení, ktoré prebiehajú každú stredu od 18-tej a v ceste za vašim snom vám nestojí už naozaj nič. Lab.cafe nie je iba priestorom, ktoré vám poskytne zázemie na vašu tvorbu, ale vaše výrobky tu máte možnosť aj predávať v malom obchodíku, ktorý je jeho súčasťou. Tvorcovia sa navyše prostredníctvom Lab.cafe môžu stať súčasťou podujatia Sashe v Tržnici alebo Dobrý trh a predstaviť tak svoje výrobky širšej verejnosti.

Lab.cafe sa za posledný rok stalo súčasťou známych bratislavských podujatí, akými sú napríklad aj Biela Noc, Noc výskumníkov, predajný event Kid. shop up v priestoroch Starej Tržnice a mnoho ďalších a my len dúfame, že záber týchto spoluprác sa bude len rozširovať. V novom roku Lab.cafe prichádza s unikátnym projektom s názvom “Objav v sebe makera”, ktorý poskytne 40 vybraným tvorcom prístup do dielní Lab.cafe a členstvo na dva mesiace zadarmo. Viac informácii o tomto projekte sa dozviete na www.lab.cafe/objav-v-sebe-makera.

Opäť sa tak raz ukázalo, že aj na Slovensku nachádzame progresívne priestory, ktoré si zaslúžia pozornosť širokej verejnosti. Navštívili sme, ochutnali, videli a môžeme len odporúčať!


blog comments powered by Disqus