portál o slovenskom dizajne
Mgr.art Lucia Šupolová

Vyštudovala som priemyselný dizajn na VŠVU v Bratislave. Baví ma experimentovať s rôznymi materiálmi, témami a postupmi. Mojím obľúbeným materiálom je drevo. Bavia ma netradičné témy, ku ktorým si musím najprv niečo naštudovať. Zúčastnila som sa viacerých výstav, pár súťaží a workshopov a tiež zahraničnej stáže.

Pohárik Konárik

Pohárik na liečivú vodu v kúpeľoch. Vytvorené v spolupráci s kúpeľmi Vyšné Ružbachy.

včelí úľ

Pri navrhovaní úľa som vychádzala zo staršieho typu, tzv. ležanu, ktorý sa už na Slovensku veľmi nepoužíva. Veľkou výhodou tohto typu je, že včelár manipuluje s jednotlivými rámikmi a nemusí sa dvíhať celý nástavok, ktorý často váži aj viac ako 10 kg. Tým sa uľahčí manipulácia napríklad pre starších ľudí alebo pre ženy. Vnútorne je úľ stavaný na 24 rámikov typu B, ktoré sú na Slovensku najpoužívanejšie a dostať ich kúpiť. Fotograf: Filip Györe

Práca získala uznanie v súťaži Kruhy na vode

Karafy na vodu a sirup

Spolupráca so sklárňami  Rona Lednické Rovne,
foto: Veronika Markovičová

Lob barová stolička

antikor+preglejka+dyha (foto Petra Vrbiková)

Obaly na oleje

Spolupráca s firmou Palma

Sunflower seed

Svietidlo je vyrobené z porcelánu, ktorý som nechala prerastať snečnicovými klíčkami. Vytvoril sa tak náhodný a jedinečný dekor, ktorý je v kontraste s jednoduchým tvarom.

S.O.S. Survival kit

Spolupráca s firmou Claude Dornier. Úlohou bolo vytvoriť produkt, ktorý by reprezentoval značku a spájal v sebe motív slobody a dobrodružstva a zároveň bezpečnosti.