portál o slovenskom dizajne
Ing. Lenka Štefancová

Tvorba návrhov exteriérov predovšetkým záhrad a fasád rodinných domov. Spracovanie 3D pohľadov (vizualizácie) a projektovej dokumentácie (Výkaz výmer, Osadzovací plán, Pôdorysy, Pohľady). 

https://landsdizajn.sk/

Návrh relaxačnej záhrady s terasami a bazénom

Návrh záhrady, ktorá má prvoradú relaxačnú funkciu. V menšej záhrade je navrhnutý bazén s terasami na umiestnenie lehátok a záhradného sedenia. Príjemný oddych zabezpečuje aj zvýšená terasa s pergolou a zátišie s lavičkou a trelážou na popínavé rastliny. Zjednocujúcim prvkom tejto modernej záhrady je drevo, ktoré je použité ako v záhrade, tak aj na fasáde rodinného domu.

Moderný návrh fasády s dreveným obkladom

Na fasáde moderného rodinného domu je použitá biela a sivá farba omietky, ktorú dopĺňa drevený fasádny obklad. Súčasťou návrhu je aj kombinované predné oplotenie s hliníkovou výplňou.

Návrh malej mestskej záhrady

Na malom priestore navrhnutá záhrada s vyvýšeným záhonom v jej zadnej časti. Súčasťou záhrady je aj menšia terasa s pergolou, vydláždená plocha s lavičkou a menší trávnik. 

Návrh fasády rodinného domu so zvýšenou terasou

Fasáda rodinného domu je navrhnutá v svetlom odtieni omietky, ktorý dopĺňa tehlový obklad okolo okien a dverí, na sokli a na terase. Súčasťou stavby je zvýšená terasa. Navrhnutý predný kombinovaný plot je z plotových tvárnic a drevenej plotovej výplne.   

Návrh fasády domu v zelených odtieňoch

Fasáda rodinného domu je riešená v zelených farebných odtieňoch v spojení s tmavým fasádnym obkladom na sokli a na vyvýšených záhonoch pri terase. 

Návrh fasády v minimalistickom štýle

Fasáda moderného bungalovu bola navrhovaná v jednoduchom minimalistickom štýle. Farebne bol riešený v kombinácií bielej a šedej farby, ktorú dopĺňa fasádny obklad v imitácii kameňa. Dom spestruje efektná výsadba okrasných krov a tráv. 

Návrh záhrady vo svahu

Riešenie záhrady vo svahu. Svah je spevnený výsadbou prevažne pôdopokryvných drevín. Súčasťou navrhovaného priestoru sú aj štrkové záhony okrasných rastlín, vyvýšené záhony, pergola a bazén so zastrešením. 

Návrh fasády domu v anglickom štýle

Fasáda riešená v anglickom štýle s drevenou konštrukciou. Súčasťou fasády je tehlový obklad a nástenné klasické svietidlá. 

Návrh reštaurácie v Martine

Návrh reštaurácie v jednoduchom modernom dizajne so zachovaným krbom. Reštaurácia je ladená v kombinácií farieb - biela s nábytkom a doplnkami v hnedej a oranžovej farbe. Oživenie zabezpečujú nádoby s vysadenými interiérovými rastlinami, ktoré okrem estetickej funkcie plnia úlohu vytvorenia súkromia medzi jednotlivými sektormi podniku. Na stenách sú umiestnené umelecké fotografie Benátok.

Návrh areálu - vodná nádrž Bohatá

Krajinárske riešenie areálu vodnej nádrže nachádzajúcej sa v mestskej časti Hurbanovo - Bohatá.

Obnova historického parku v Palárikove - návrh parteru

Vizualizácia - fotomontáž Photoshop

kúpelňa

Návrh dizajnu kúpelne

Riešenie úseku brehu rieky Svratka - Brno Holedná (dielčia časť 2 a 3)

Riešenie úseku brehu rieky Svratka - Brno Holedná (dielčia časť 1)

Riešenie úseku brehu rieky Svratka - Brno Holedná

Návrh zameraný na sprístupnenie brehu rieky, na vytvorenie priestorov pre oddych a pozorovanie prírodných scenérií. Kombinácia materiálov - kov a drevo.

Návrh agroturistického dvora

Riešenie pozemku v obci Dlhá nad Váhom so zameraním na agroturistiku. 

Návrh plochy na pestovanie rýchlorastúcich drevín

Návrh riešenia územia bývalej skládky odpadu, za účelom vytvorenia plochy na pestovanie rýchlorastúcich drevín. Vytvorenie terás spevnených systémom gabionových košov.

Návrh rodinnej záhrady