portál o slovenskom dizajne
Milan Illés

Oblasť interiérového dizajnu je široká, po rokoch lietania po svete a stavbách môžem spokojne skonštatovať, že dizajn sa stal mojou profesiou. 

Okrem štandardných záujmov, ktoré v sebe každý dizajnér akosi prirodzene prechováva, sa špecializujem na tvorbu inovatívnych postupov pre samotnú dizajnovú tvorbu.

Mojim sviežim a rozvíjajucim sa projektom je profesionálny tool z vlastnej dielne. Verím, že postupom času naberie kalcium do kostí. Pracovný názov projektu je Double the Bubble, program na tvorbu podkladov pre laserové a CNC strojné zariadenia.

http://www.colorama.sk/

Gramofón v nerezovom plechu, Double the Bubble

Pripájam ďalšiu realizáciu, ktorú som riešil použitím laserovej technológie, tentokrát na nerezový plech. O tom, ako dostať výrobný podklad si možete prečítať na www.colorama.sk.
Myšlienka pochádza od interiérovej dizajnérky Martiny Uhrinovej z ateliéru KENDU. Návrh vznikol ideou vytvoriť barový kútik v spoločenskej miestnosti pre dospievajúcich členov rodiny, ktorý spríjemní domáce párty s priateľmi. Architektonická stena mení atmosféru miestnosti využitím RGB osvetlenia. 

Double the Bubble, návrh hrdzavého koňa

Predať kus hrdzaveného a deravého plechu sa dá aj na SVK. Vskutku, nebolo to zas také namáhavé.
Je potrebné klienta pozorne počúvať. Ak Vám totiž povie, že jeho fetišom je päť elementov, (voda, oheň, zem, železo a drevo), máte vyhraté. 

Tento článok venujem oceľovému plechu. Dizajn som riešil pomocou vlastného postupu s ktorým som schopný do plechu vypáliť čokoľvek. A nielen z bubliniek.
Môžete si viac o Double the Bubble prečítať na www.colorama.sk.
Návrh interiérového konceptu interiéru má na svedomí interiérový architekt Martina Uhrinová z ateliéru interiérovej tvorby KENDU www.kendu.sk

Ďakujem, Milan