portál o slovenskom dizajne

candlesticks 4 Flowerschockgallery

candlesticks 4 Flowerschockgallery

Art 4 wall & wall 4 home

dekorácie vytvorené hlinenou omietkou a maľbou teraz aj ako obraz. Na predaj vo Flowershock Gallery v Bratislave.

Clayworks and artwork III

hlinená omietka s maľbou vo vile neďaleko Bratislavy

klubovňa jazdeckého klubu v Kvetoslavove zo starého prívesu

Starý príves poslúžil na vytvorenie klubovne pre deti jazdeckého klubu v Kvetoslavove. Bol vytvorený v rekordnom čase za minimálne finančné prostriedky.

Clayworks and artwork II

Hlinená omietka s maľbou tvorí netradičnú dekoráciu v rodinnom dome vo Vajnoroch. Pomáhali aj dievčatá domácich.

art work wall in Prague / stierka 30 €/m², stierka & maľba 50-100 €/m² (podľa plochy)

Tvorba interiérov sa v súčasnosti často dostáva do slepej uličky, vzhľadom na, do veľkej miery, obmedzenú ponuku a širšie chýbajúci poznatok o estetike. Kladie sa malý dôraz na inšpiráciu a tvorivosť, originalitu zamieňame s tzv. štýlom, ktorý sa ale aj tak nakoniec zakladá len na použití viac menej sebe podobných kusov nábytku či dekoratívnych predmetov. Tie sú väčšinou uvádzané na trh firmami, ktoré zaujíma hlavne predaj. Známe brandy a vysoká cena sa považujú za znak vytríbeného vkusu a progresívnosti. Odborníci (architekti, designéri, grafici) sú obchádzaní, prípadne využívaní len na splnenie predstáv investora, ktorý je skoro vždy odborníkom v celkom odlišných oblastiach než estetika. Výsledkom bývajú sebe podobné priestory, bez osobného ducha.  A pritom existuje toľko riešení, ktoré sa dajú relatívne jednoducho zrealizovať, stačí mať dôveru a rešpekt a chuť vyskúšať niečo naozaj originálne.

Tieto pohnútky viedli architektky poverené návrhom interiéru 3podlažného bytu v Prahe k netradičnému riešeniu. Plocha steny schodiskového priestoru sa stala estetickým ťažiskom celého interiéru, veľkým „obrazom“, ktorý spája všetky tri podlažia jedným motívom od najnižšej úrovne po horné poschodie. Interiér bol navrhnutý na prianie klienta v súčasnom duchu. Preto bola ako podkladový materiál na celú plochu tejto steny dekoratívna hlinená omietka v odtieni, ktorý svojou štruktúrou a textúrou pripomína pohľadový betón. Na nej boli použité rôzne výtvarné techniky, ktorými sa vytvoril abstraktný motív.

Výsledok je mimoriadne zaujímavý, dodáva celému interiéru nefalšovanú originalitu a nahradil únavné používanie „designových“ tapiet. A pritom stačilo jedine dôverovať tvorivosti a odvahe odborníka, v tomto prípade architekta.