portál o slovenskom dizajne
Mgr.Art Veronika Paluchová

produkt dizajn, návrhy interiérov

http://www.veronikapaluchova.com/

Netopier

Ramienko vychádza zo života tohto nočného tvora. Vyhľadáva tmavé miesta, a šatník je jedným z nich. Keď ho momentálne nepoužívate, zloží krídla a spokojne odpočíva.

Zrkadlo

Zrkadlo so svietenim

Kreslo

Sedenie

Kabinet

Komoda z kolekcie Dolce vita

Vešiak "koza"

Nemý sluha je súčasťou kolekcie Dolce vita, ktorá vychádza z prostredia vidieku a bezstarostných detských čias.

Skrinka LOVE

Malá zásuvková komoda reaguje na vyrezávanie zamilovaných (a iných) odkazov na stromy. Vyrezaním odkryjeme vrchnú farbu a dostaneme sa tak "pod kožu". Na skrinku si môžete doplniť svoje odkazy, a odkryť tak časť zo seba a aj zo skrinky.

Suvenír pre Bratislavu

Suvenír pre Bratislavu, mesto na Dunaji

Stojan na časopisy

Stojan na knihy a časopisy, možnosť odloženia rozčítanej knihy na strechu.

Svietidlo

Lampa je reakciou na proces v prírode - fotosyntézu, ktorá využíva hlavne svetlo. Tienidlo je otočené naopak, čím vytvára imitáciu kvetináča. Z neho vyrastá rastlina, ktorá je pri každom kuse originál, nakoľko je to prírodný materiál. Svetlo preniká na povrch cez perforovanú vrchnú časť svietidla, čím vzniká jemné intímne osvetlenie.

Odkvapkávač

Odkvapkávač je inšpirovaný tradičnou architektúrou. (Mnoho ľudí má okrúhle satelitné príjimače umiestnené práve na strechách svojich domov). Odstránila som strechu a odkryla konštrukciu krovu. Vznikol zaujímavý detail. Do vrchnej časti krovu sa odkladajú taniere.  Voda steká do misky.
Odkvapkávač sa skladá z dvoch  častí, krov a miska. Krov je z dreva, miska z plastu. Momentálne pracujem na prototypovaní, čoskoro bude dostupný.

Polica

Polica je inšpirovaná prerastaním rastlín rôznymi povrchmi. Napríklad korene dvíhajú a lámu asfaltna cestách. V tomto prípade prerástol konár cez policu, ktorú nalomil.