portál o slovenskom dizajne

VIDA! science centrum má nové logo

Dvojkolová anonymná súťaž na vizuálny štýl Science centra VIDA! novej brnenskej inštitúcie zameranej na prezentáciu vedy zábavnou formou má víťazku. Stala sa ňou Alena Jedličková, ktorá sa okrem vlastnej tvorby venuje aj výučbe grafického dizajnu na Strednej škole umenia a dizajnu a Vyššej odbornej škole reštaurátorskej v Brne.

Výberová komisia ocenila na návrhoch Aleny Jedličkovej predovšetkým nápaditosť, hravosť a možnosť širokej škály použitia.

"Spôsob grafického spracovania dodáva našej inštitúcii patričnú dynamiku. Jednoznačne nás odlíši od konkurencie a veríme, že zaujme širokú verejnosť, ktorú chceme osloviť," hovorí riaditeľ VIDA! science centra Lukáš Richter, ktorý bol zároveň predsedom výberovej komisie na nový vizuálny štýl.

Alena Jedličková víťazstvom v súťaži získala zákazku na kompletný vizuálny štýl VIDA! science centra. Ucelený grafický manuál by tak mal byť hotový začiatkom mája, s prvými aplikáciami nového loga brnenského science centra sa však bude mať možnosť verejnosť stretávať už v apríli.

1. miesto: Mgr. Alena Jedličková
2. miesto: Ing. Tomáš Tuč
3. miesto: Vítězslav Štrobl
4. miesto: Ing. Tomáš Tuč
5. miesto: Bc. Nikola Klímová

blog comments powered by Disqus