portál o slovenskom dizajne

Pecha Kucha Night Bratislava Volume 2

Pecha Kucha Night Bratislava Volume 2

Architekti, dizajnéri, výtvarní umelci. Naživo! Zaujíma Vás nad čím uvažujú architekti, dizajnéri, výtvarní umelci počas toho ako pracujú na svojich rozmanitých projektoch? Príďte sa pozrieť na Pecha Kucha Night Bratislava Volume_2, už 24.4.2008 o 20.20 hod. v Banketovej sále v Hoteli Kyjev!

Pecha Kucha Night Bratislava je živá prezentácia architektov, grafických dizajnérov, dizajnérov, výtvarných umelcov a teoretikov architektúry, dizajnu a výtvarného umenia. Pecha Kucha (peča-kuča) je výraz z japončiny, ktorým sa označuje zvuk vznikajúci pri konverzácii. Ním pomenovali pevný formát, ktorý vymysleli a v roku 2003 uviedli do života v Tokiu architekti Astrid Klein a Mark Dytham, zakladatelia architektonického štúdia Klein Dytham architecture (www.klein-dytham.com). Ich cieľom bolo vytvoriť dynamický a výnimočný priestor pre kreatívnych tvorcov, na ktorom by mohli neformálne a naživo predstaviť svoju prácu. Bez zdĺhavých a nudných rečí. úspech sa dostavil. Pecha Kucha Night sa z Tokia do dnešných dní rozšírila už do 101 metropol po celom svete a všade dáva príležitosť lokálnym tvorcom predstaviť sa netradične verejnosti. Princíp je jednoduchý. Každý z aktérov má k dispozícii dvadsať obrázkov, ktoré postupne premieta. Na projekčnom plátne ostávajú iba 20 sekúnd a tento čas je vyhradený pre komentár. 6 minút 40 sekúnd. Vďaka tomu, sa počas jedného večera vystrieda väčšia skupina veľmi rôznorodých tvorcov. 


 V tomto roku sa pecha kucha night koná prvý krát aj na Slovensku. Hneď v dvoch mestách. V Bratislave a Žiline. Celkovo 10x. 

PKN Bratislava Volume_1 sa uskutočnila 28. februára v Banketovej sále v Hoteli Kyjev. Predstavili sa na nej Beef architekti, Erik Binder, Dizajn na kolesách, Jarmila Džuppová, Maroš Fečík / ± architects, Hertha Hurnaus (at), Sylvia Jokelová, Radovan Martinček, Peter C. Abony, Juraj Sukop, Erik šille, Jan Tabor a Gerhard Binder / F.E.A. (at), Vallo Sadovsky Architects, Karol Weisslechner. 


blog comments powered by Disqus