portál o slovenskom dizajne

L'attaque de l´art - Útok umenia ulice

L'attaque de l´art - Útok umenia ulice

Deviati umelci zobrali Francúzsky inštitút na Sedlárskej ulici 7 v Bratislave do svojich rúk a tak minimálne dva mesiace si môžete street art pozrieť zblízka medzi štyrmi stenami. Artattack a jeho offline komunikácia so širokým publikom nezlyhala a na vernisáži, ktorá sa konala v stredu 10. februára sa nedalo pohnúť.

Graffiti môžme vidieť snáď už všade, no v poslednej dobe sa o nich hovorilo len veľmi potichu, preto je táto výstava veľkým krokom vpred. Už len výraz výstava sa v našich končinách často s pojmom graffiti alebo inak street art nestretáva. Je to teda prekvapenie, ktoré umocňuje fakt, že pomalované sú steny Francúzského inštitútu, čo znie dosť seriózne nie?


Autori: /absolvent VŠVU, grafický dizajnér, freelancer, Ivánka pri Dunaji/, Bosh /študent dizajnu na STU v Bratislave, Tatry/, Cose /sezónny sprejer/, Garnard /nová škola bratislavského graffiti, Bratislava/, Táňa /študentka pedagogiky na Trnavskej Univerzite, Linčianska reprezent/, Tove /pôvodom Francúz žijúci a pracujúci v Bratislave/, Trio /študent grafického dizajnu na VŠVU, Prievidza/, Ulmo /Trees of memories, Freedom, Elsk, Ukulele, Bratislava/, Verm /bratislavský štýler, Bratislava/

blog comments powered by Disqus