portál o slovenskom dizajne

Summer Urban Market súčasť Grape Festivalu

Summer Urban Market súčasť Grape Festivalu

Summer Urban Market, sa bude konať 13.-14. augusta 2010 na piešťanskom letisku, ako súčasť Grape Festivalu.

Summer Urban Market je pokračovaním úspešného Spring Urban Marketu. Jeho zameranie je hlavne na prezentáciu mladých dizajnérov, šperkárov, ľudí pohybujúcich sa v urban / street / design fashion kruhoch, ale aj značky dizajnového, resp. urban oblečenia, či iných predmetov spojených s lifestyle-om mladých ľudí. Market je akýmsi zjednotením šikovných kreatívnych a mladých, ktorý sa chcú prezentovať ale aj predávať svoje produkty, štýlové oblečenie ale aj dizajn všeobecne. Súčasťou Marketu budú aj rôzne workshopy, prezentácie a množstvo iného sprievodného programu, takisto večerné parties za sprievodu kvalitných DJs. 


Urban Market bude rozdelený na dve zóny, na "urban zónu" a "handmade zónu". 

URBAN ZÓNA:
Súčasťou Urban zóny bude predaj dizajnérskych predmetov a oblečenia, urban predajcovia a samozrejme Urban Music Stage, kde svoje prednosti ukážu kvalitný Djs ako DJ Miko & DJ Metys (Gramo Rokkaz), Beyuz (Slowatch), Simple Sample (Ghetto Youths Sound), Emonoizboyz a Róbert Zeleňák (Ajlávmjuzik). Lomography.sk aka Lomo sa postarajú o rôzne foto akcie a chystá sa aj iný zaujímavý sprievodný program, o ktorom sa dozviete už čoskoro. 

HANDMADE ZÓNA:
Handmade Zóna na Summer Urban Markete pod krídlami šapita ČAROVŇA. Čarovňa Handmade Zóna bude plná farebných vecičiek, od šperkov, cez oblečenie od mladých a kreatívnych ľudí, takisto tu nájdete secondhand alebo vintage oblečenie. Súčasťou tejto zóny bude aj kreatívna zóna v takzvanom ČAROVŇA Workshop Tent-e, kde s pomocou milých a šikovných dievčat si budete môcť vyrobiť vlastnú bižutériu, odznaky a iné predmety. Konať sa bude aj osvedčený workshop "Recyklovaná bižutéria". Ďalším spríjemnením bude štýlová čajovňa Čarovňa. šapitó Čarovňa je moderná čajovňa, z prírodných materiálov, s profesionálnou obsluhou, bambusová podlaha, sedenie fatboye, profesionálne ozvučenie, projekcia, kvalitné čaje a vodné fajky. 

ČAROVŇA ako najväčšia čajovňa v bývalom Česko Slovensku s viac ako desať ročnou tradíciou prináša v spolupráci s SUMMER URBAN MARKET kočovnú čajovňu ŠAPITÓ ČAROVŇA na GRAPEFESTIVAL! šAPITó ČAROVŇA je miesto, prostriedok na ponúkanie nových chutí, zážitkov, poznaní a pocitov. Našou cestou prinášame (čajovú) kultúru ako pokračovatelia, sprostredkovatelia, poradci a poslucháči - diváci. Presvedčte sa ŠAPITÓ ČAROVŇA ponúka exkluzívne prostredie k oddychu a zábave. Bambusová podlaha, moderné sedenie, kvalitné a čerstvé čaje, vodné fajky, príjemná hudobná produkciá chillout, datempolounge & soulfulhouse. Tešíme sa na Vás, nájdite ČAROVŇU na GRAPEFESTIVALE v URBAN MARKET priestore. 

Súčasťou projekcie ŠAPITÁ ČAROVŇA, bude aj premietanie mladého dokumentu SKICA (PREMIETANIE bude v piatok o 21:30) - Skica je dokument, ktorý zachytáva najmladšiu generáciu výtvarníkov, študujúcich na VŠVU. Predstavuje tú najčerstvejšiu tvorbu, ktorá na Slovensku vzniká a ukazuje ako sa takému mladému umelcovi žije. Nejde o hlbokú sondu, ale o ukážku krásy, čo sa tu rodí, ktorou chceme povzbudiť záujem verejnosti o mladé výtvarné umenie. študentom VŠVU sa nikto nevenuje, ukazujeme teda ako funguje študent umenia a ako sa formuje budúcnosť slovenského výtvarného umenia. Chceme zoznámiť budúcu výtvarnú scénu s publikom, ponúknuť priestor na prezentáciu a ukázať, že okrem významných predošlých generácii sa rodí nová, ktorá tiež má čo povedať. 

ČAROVŇA WORKSHOP TENT alebo aj kreatívna zóna, kde si každý bude môcť zrealizovať svoje tvorivé nápady. Vyrábať sa bude bižutéria zo všetkých možných materiálov. Maľovanie na plátno ale aj veľa iných tvorivých činností na spríjemnenie dňa. 

ČAROVŇA HANDMADE ZÓNA plná ručne vyrábaných predmetov od oblečenia až po doplnky a rôzne umelecké a úžitkové predmety, ktoré si budete môcť zakúpiť. Predajcovia, šikovní a kreatívny ľudia, už teraz pracujú na nových a zaujímavých kolekciách. Čačky-mačky, farebné vecičky, príjemný ľudia, dobrá hudba. Je sa načo tešiť. 

Niektorí z predajcov na Urban Markete: 
--- POPULAR® ---
We are Popular! Fashion designer Zuzana Kubanova and graphic designer Michal Rafaj joined forces against design uniformity
--- LOMOGRAPHY ---
Rozdávať radosť a zachovávať ju pre ďalšie generácie. future is analog
--- WAFLIČKY ---
"Len keď máme plné bruchá, môžeme vnímať umenie." L&S
--- MANIFESTO ---
Platforma a komunita neobyčajných ľudí. Snažíme sa o alternatívu v prístupe k životnému štýlu, kultúre, hudbe, móde a zároveň chceme ostať v duchovnom priestore strednej a východnej Európy
--- INNOCENT ---
Alternative handmade...innocent shop sa zameriava na slovenskú ručnú tvorbu a slovenské výrobky
--- SWAN ART ---
Spojili sme farby s kreatívnym duchom a srdcom anjela.
--- ADELL ---
Náušnice z fima, kryštálovej živice a skla, odznaky zo živice, náramky z kože aj nekože a taktiež bannerové peňaženky značky RETART
--- FIFLE ---
Je skratka slova fiflenka čiže slečna, čo sa rada parádi. Pod týmto krycím menom tvorím už niekolko rokov šperky z nerezovej ocele.
--- CHILLI DESIGN ---
Sú recyklované, ručne vyrábané a originálne módne doplnky.
--- BOOBAK ---
Bižutéria, tj. náušnice, náramky, prívesky, náhrdelníky a podobné čačky-mačky, ale aj textilné veci, napr. tašky, peňaženky, farebné a maľované tričká, topy, mikiny a iné (aj pre pánov) a všeličo čo sa pritrafí.
--- ELINESKA ---
Eliška Lhotská (elineska) sa zaoberá tvorbou elegantných a moderných šperkov. V súčastnej dobe tvorí prevažne z plexiskla.
--- KEYOKA ---
Keyoka nie je obyčajný e-shop. Keyoka je internetové trhovisko, kde si máte možnosť aj Vy otvoriť obchod so svojimi produktami (dielami).
--- RETART ---
Slovenská značka RETART prináša netradične stajlové peňaženky. Sú praktické, šité z PVC a potlačené originálnym designom prezentujúcim práce mladých dizajnérov úplne iným spôsobom.
--- REDDOG ---
Reddog.sk je projekt internetového obchodu, ktorý má za cieľ prinášať dizajnové tričká, odznaky, tašky, "hračky" pre väčších či menších a iné fashion doplnky.
--- LATTY DESIGN ---
Robím tričká rád a zrobím tričko bárz jaké.
--- ANNA CISNEROSOVá ---
Drôtené šperky (náušnice, prívesky, prstene) a tiež aj kožené náramky s vypaľovaným vzorom.
--- PUNKY DOLLS ---
Punková móda, pearcing štúdio, splnenie si sna!
--- BONGOSTYLE ---
Vodné fajky, fajčiarsky sortiment, orientálny sortiment, textil, doplnky, štýlové zapaľovače, Zippo a bižutéria.
--- BU! ---
Vlastnými rukami vyrábame a vytvárame veci príjemné na pohľad, dotyk a celkovú kontempláciu. Zaoberáme
sa produkovaním obrazov, objektov, suvenírov, hračiek, bižutérie a všeobecne darčekov na spríjemnenie životných chvíľ všetkých ľudí.
--- ROCKIT ---
Vybíráme pro Tebe ty nejlepší kousky! Originální oblečení pro originální lidi. Snaž se odlišit a najdi si svůj styl. --- SASHE ---
Mission: Stretávať denne veselé brošne, originálne kabelky, unikátne tričká! Oživiť slovenskú handmade dizajn scénu!
--- LOVEDISTRBUTION ---
Značky ako Highfive.sk, Love (clothing), Hoity-Toity skateboards, LesEttes pod jednou hlavičkou.
--- QUEENS ---
Queens se zaměřuje na prodej hip hop oblečení, sneakers, art potřeb, hudebních i video (VHS, DVD) médií, ale Queens Hip Hop Shop není pouze obchod, již několik let se aktivně podílíme na supportu česko-slovenské scény.
--- MACULIENKA & AGIKA ---
Agika: "Náušky,náušnice,náušničky."
Maculienka: " ...cez svet korálok a látok, ktorý ma pohltil relaxujem, ventilujem a napĺňam svoje predstavy o farebnom svete."
--- UšKO + TY-GALLERY + LA ---
Každý z nás je originálny a jedinečný ...
--- ZUBAJDA & NIKKITA ---
Nikkita - a jej jedinečné "I heart" náušničky - povedz svetu čo miluješ najviac!
Zubajda - a jej originálne hudobné, či chlpaté tašky - zamiluj sa na prvý dotyk!
--- GENARO ---
Motto: ... nemůžu se zbavit fascinace drahými kameny a polodrahokamy ve spojení se stříbrem a zlatem. Nevím, co jiného bych měla v životě dělat, je skvělé, že má práce je i mým koníčkem ... A tak nic jiného již patnáct let nedělám 
... a iný.... 

Grape Festival, nový letný festival, na ktorom vystúpia kapely ako Röyksopp (NOR), The Subways (UK), Robots In Disguise (UK), Parov Stelar Band Live (AT), Ecstasy Of St. Theresa (CZ), Tata Bojs (CZ), Loonaloop (AUS), Para, Puding Pani Elvisovej, Baz Ladu A Skladu, Diego, Swan Bride, Billy Barman, The Uniques, Night (CZ), Southpaw (CZ), Skyline (CZ), Sounds Like This, Haf & Beyuz, Vec & Zverina, Opak, Rara Avis, Noisecut, The Lovely Pimps...a takisto veľa iných sprievodných akcií a programu. Čiže je sa na čo tešiť.

blog comments powered by Disqus