portál o slovenskom dizajne

Dizajnvíkend 2010 v Bratislave

Dizajnvíkend 2010 v Bratislave

Tento víkend bude Bratislava dýchať dizajnom, chystá sa Dizajnvíkend 2010. Môžete sa tešiť na bohatý program.

Dizajnvíkend je festival, ktorý vznikol aby mapoval a zviditelnil aktuálnu tvorbu mladých dizajnérov a zároveň oživil verejný priestor mesta. V meste hladá zaujímavé lokality, ktoré chce znovu objavovať pre verejnosť. Súčasťou bude velká otvorená burza Designers United, štýlový piknik na nádvorí Slovenskej národnej galérie, tvorivé dielne, výstavy vo výkladoch, odhalenie nového Bratislavského suveníru či prehliadky zabudnutých interiérov. 


Burza Designers United je podnet dizajnérov pre dizajnérov. Cieľom je nielen stretnutie dizajnérov, ale najmä prezentácia výsledkov ich tvorivej práce verejnosti. Predajný trh Designers United sa uskutoční 2. a 3. októbra na nádvorí SNG, a tento rok bude hlavnou témou recyklácia v dizajne

Na trhu nájdete produkty mladých slovenských dizajnérov a ich značiek. Medzi inými to budú 'Popular', 'Retart', 'WeAreNotSisters', a taktiež šperky 'Nuee' od Bety Majerníkovej, Hany Kašičkovej a Kristíny španihelovej. Ako sa dá opätovne využiť materiál v dizajnérskej tvorbe prídu ukázať slovenskí tvorcovia 'Goodone' so svojím nábytokom, a 'FRL' (fashionrecyclinglab) s oblečením a doplnkami. Recykláciu zo zahraničia predstavia budapeštiansky '1Mind1' s opaskami vyrobenými z bicyklových súčiastok, český 'Yaxi Taxi', 'Dom Umenia Brno' a populárny módny trh 'Code Mode' z Prahy, Viedeň prídu reprezentovať umelci z 'Design Week Vienna'. 

Počas akcie bude 'Street Art Communication crew' malovať na rôzne recyklované objekty, o hudbu sa postará Dj Gonzo. Hlad a smäd pomôžu zahnať 'Sushitime', 'Tea4U' a 'Wafličky'. 

Výstava Vtedy vo výklade (1.10. - 7.10.) ukáže mladích dizajnérov ako intervenujú do existujúcich výkladov v starom meste - kde predstavia svoje diela v netradičnom kontexte - ako dizajnérske mimikry - klenotníctvo, hračky, kníhkupectvo, folk suveníry, módny butik, showroom s nábytkom. 

Výstava Bratislavský suvenír (1.10. - 7.10.) predstaví kolekciu novodobých suvenírov od študentov produkt dizajnu na VŠVU ako alternatívu k tradičnej. Pavilón Balík Františkánske námestie. 

Výstava Localicon (1.10. - 14.10.) predstaví novú kolekciu návrhov grafických dizajnérov, ktorí reagujú na lokálne architektonické ikony - návrhy vznikajú pre popularizáciu tunajšieho mladšieho architektonického dedičstva - návrhy sú realizované na tričkách, prepojené s informačno vzdelávacím webom a kolekciou nových dokumentov o vybraných stavbách. Pavilón Balík, Františkánske nám. 

Ako súčasť prebehne v sobotu o 19:00 aj bratislavská Pecha Kucha Night Bratislava Volume 11

Veľký Dizajn Piknik (3.10.) s mottom Dones deku a ukáž svoj štýl je spojený s workshopmi dizajnérov pre deti aj dospelých v areáli SNG - park na nádvorí a v okolitých priestoroch - tombola s atraktívnymi cenami od slovenských dizajnérov, živá hudba, občerstvenie ako ho nepoznáte, spoločenské hry. Nádvorie SNG. 

Deti si na svoje určite prídu v nedeľu. Okrem pikniku sa môžu zúčastniť rôznych dielní, alebo si skúsiť úlohu predajcov na detskej burze. 

Príďte sa presvedčiť na vlastné oči sobotu od 10.00 a v nedeľu od 14.00. 

Podrobný Program tu.

blog comments powered by Disqus