portál o slovenskom dizajne

Český a slovenský dizajn na Factory Fashion Market už v piatok

Český a slovenský dizajn na Factory Fashion Market už v piatok

Tento piatok začne Factory Fashion Market, jedna z nejzaujímavejšich módnych udalostí v Brne. Trojdenný trh s nezávislou módou doplnený o módne prehliadky, tanečné vystúpenia skupiny Oorphane a afterparty prebehne 19.-21.11. v novom kulturnom priestore Stadion na Kounicovej 22.

Factory Fashion Market nadvazuje na veľmi úspešnú prvú časť, ktorá sa uskutočnila v júni 2010 za hojnej účasti návrhárov i návštevníkov v Brne. Druhý diel trhu s nezávislou módou Factory Fashion Market prebehne 19.-21. novembra 2010 v komiksovej kaviarni a sále Stadión na Kounicovej 22 v Brne. 


Českú účasť tentoraz významne dopĺňajú aj slovenskí tvorcovia. Tešiť sa môžeme na veľmi pestrú a originálnu zbierku šperkov, odevov i dizajnových predmetov, ktoré ponúkajú príjemnú alternatívu k priemyselne vyrábaným produktom. Takže Česi sa tak budú môcť v Brne zoznámiť s tvorbou Retarta, Adelle, eWELLyne, Kelvek, Ty-Gallery, Swanhild Art, Nikkita a Helmony. Obdivovatelia originálnej módy budú môcť využiť jedinečnú šancu a nakúpiť zaujímavé vianočné darčeky v príjemnej atmosfére, bez stresu a za sprievodu DJ Petra Pea a kultúrnych performancií. 

Návštevníci si budú môcť vybrať, či budú Factory Fashion Market vnímať ako zaujímavú výstavu módy a dizajnu, alebo ako príležitosť k vianočným nákupom, ktoré im spríjemní bar kaviarne štadión a hudba DJs Petra Pea a W.DJ. Piatkový a sobotný večer zakončí afterparty v réžii Perverse Reverse, ktorí sa tentokrát predvedú vo svojej kľudnejšej forme. 

Na Factory Fashion Markete budú svoje výrobky prezentovať dizajnéri a návrhári z Českej aj Slovenskej republiky. Ponuka preto bude naozaj pestrá. Vyberať bude možné z bižutérie, šperkov zo striebra, chirurgickej ocele a porcelánu, extravagantných čeleniek, tašiek, peňaženiek, kožených náramkov a opaskov. Medzi oblečením narazíte na jedinečné kúsky v romantickom, punkovom aj streetovom štýle. Chýbať nebudú korzety, tričká, poriadne svetre ani čiapky, hračky či samolepky na stenu. 

Príďte sa pozrieť na spolužitie českého a slovenského dizajnu na Factory Fashion Market , ktorý organizuje brnenský obchod LoveMusic. Vstup na celý program bude zadarmo. 

Piatok
14:00 začatie 1. predajného dňa, hrajú Peer Pea a W. Dj
19:00 tanečné vystúpenie projektu OORPHANE
20:00 módne prehliadky: LoveMusic, Yana Thal, Dara Bags, Lena Trpělková
21:00 začiatok afterparty by Perverse Reverse: Mad Dave Viva, hra.sek, OTA
22:00 ukončenie 1. predajného dňa 

Sobota
10:00 začatie 2. predajného dňa, hrajú Peer Pea a W. Dj
20:00 módne prehliadky: Jane Bond, Plazma Lab, Mar.s, Božie tovar, Žiži, Jana ševčík
21:00 začiatok afterparty by Perverse Reverse: Mad Dave Viva, hra.sek, OTA
22:00 ukončenie 2. predajného dňa 

Nedeľa
10:00 začatie 3. predajného dňa, hrajú Peer Pea a W. Dj
18:00 ukončenie 3. predajného dňa 

Viac informácií tu.

blog comments powered by Disqus