portál o slovenskom dizajne

Domografia aj v Bratislave

Domografia aj v Bratislave

Projekt Domografia, ktorý vzišiel z potreby vyjadriť sa k dianiu v Považskej Bystrici a širšom okolí, si budete môcť pozrieť na novej čerstvej akcii Re:Fresh vol. 1. Projekt je určený pre bežnú laickú verejnosť bez predchádzajúcich skúseností s architektúrou, preto sú v popredí príbehy, rozhodnutia a okolnosti majiteľov, ktoré viedli k stavbe jednotlivých domov. Cieľom je sprostredkovať ich reálne názory a skúsenosti a najmä ukázať spojitosť medzi architektúrou a spôsobom života v nej. Architekti ako dôležití účastníci procesu tvorby domu majú priestor na vyjadrenie ich pohľadu v textoch prezentovaných v pavilóne.

Mnoho z obyvateľov regiónov postavilo, alebo si raz postaví svoj vlastný dom. Ale nemá možnosť stretnúť sa s architektúrou a získať pohľad na bývanie z inej perspektívy. Nemá šancu dozvedieť sa, že stavba domu, nemusí byť len stavba strechy nad hlavou ale, že to môže byť poučenie, zábava, dobrodružstvo ale predovšetkým, možnosť uvedomiť si ako chcem a môžem bývať. Preto projekt Domografia chce širokej verejnosti z menších miest a dedín sprostredkovať skúsenosti ľudí, ktorí niečo podobné zažili. Ak nemá verejnosť prístup k takýmto informáciám, chce ísť za nimi, všade tam, kde je možnosť ich osloviť. Od námestia, stanice, zastávky, tržnice a jarmoku v malom meste. Cez parkovisko a shopping na predmestí. Až ku krčme kostolu a obchodu na dedine. 


Re:Fresh vol. 1 (čerství-mladí-nezávislí) odštartuje svojim debutovým vydaním už vo štvrtok 28. októbra v Remix Bar & Clube na Ventúrskej ulici 16. Dobrá hudba, zaujímavá prezentácia a hlavne plno príjemných a mladých ľudí. Začína sa o 19:00 prezentáciou dokumentu o architektúre Domografia, vedenú platformou pblog.sk, po prezentácii sa môžeme tešiť na príjemnú zábavu, kde sa o hudbu postarajú mladí chalani dj Sin Vicious (Emonoizboyz) a dj šimon Slobodník (Mladý Pes). Vrcholom večera bude pop-jazzová kapla Foxy Fellow Company. Bohatý hudobný program a zaujímavé premietanie zaručuje príjemnú štvrtkovú akciu. Je sa na čo tešiť. 

Viac o projekte tu.

blog comments powered by Disqus