portál o slovenskom dizajne

Výstava ComunistarDesigners v Bratislave

Výstava ComunistarDesigners v Bratislave

SATELIT tentokrát predstaví nábytok a interiérové doplnky trojice dizajnérov prezentujúcich sa pod značkou ComunistarDesigners. Vernisáž sa koná v stredu 1. decembra 2010 o 18:00 a výstava potrvá do 16. januára 2011.

Comunistar Designers založili absolventi ateliéru produkt dizajn prof. Františka Buriana bratislavskej VŠVU - Roman Ficek, Peter Jakubík a Marián Laššák. Ide o prvú samostatnú prezentáciu skupiny, ktorá sa sformovala v roku 2007. Výstava ukazuje prierez ich doterajšou tvorbou, ktorá je zameraná na dizajn nábytku, bytové doplnky a drobné úžitkové predmety. ComunistarDesigners sa profilujú ako tvorcovia autorského dizajnu s presahmi do voľnej tvorby a dôrazom na konceptuálny rozmer v dizajne. 


V rámci výstavy sa 15. decembra 2010 (11:00 - 18:00) v priestoroch SATELITU bude konať predvianočný predaj produktov od ComunistarDesigners za účasti autorov. 

Roman Ficek (*1981) absolvoval Strednú školu úžitkového výtvarníctva v Kremnici a Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave so zameraním na dizajn výrobkov. Počas tretieho ročníka bol na bakalárskom štipendijnom pobyte v Británii, na univerzite v Exeteri Plymouthu. Krátko po štúdiách sa stal jedným zo zakladateľov dizajnérskeho štúdia Comunistar Designers. V súčasnosti sa venuje nábytkovému a interiérovému dizajnu. 

Petr Jakubík (* 1979) vyštudoval Vysokú školu výtvarných umení a dizajnu v Bratislave. Počas školy absolvoval študijný pobyt na Ecole Supérieure d'Art et Design de Saint-Etienne. Je spoluzakladatelom Comunistar Designers. Kombinuje talent provokovať nápadmi s vášňou pre pikantné podrobnosti. 

Marián Laššák (* 1979) študoval na Strednej priemyselnej škole drevárskej vo Zvolene, odbor konštrukcia a tvorba nábytku. Vo svojom štúdiu pokračoval na Fakulte Architektúry STU v Bratislave, ústave dizajnu a štúdium ukončil na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, katedre dizajnu. Venuje sa tvorbe nábytku a vystavuje na mnohých výstavách.

blog comments powered by Disqus