portál o slovenskom dizajne

Medzinárodné súťažné bienále LOGO 2010 - výzva

Medzinárodné súťažné bienále LOGO 2010 - výzva

Druhý ročník medzinárodného súťažného bienále LOGO 2010 sa blíži. Ak pošlete svoje logo do 15. októbra 2010, zúčastniť sa môžete aj vy.

Logotyp ako základný prvok vizuálnej komunikácie je jedným z najpoužívanejších grafických prvkov. Význam a úloha tohto jedinečného identifikačného artefaktu rastie priamo úmerne s enormne pribúdajúcim množstvom textových a grafických informácií v našom okolí. 


Cieľom bienále LOGO 2010 je predstaviť širokej verejnosti to najlepšie zo slovenského grafického dizajnu, porovnať úroveň slovenskej kreativity s tvorcami z okolitých i vzdialenejších krajín a zmysluplne vyplniť dlhodobo prázdny priestor v prezentácii úžitkovej grafiky. 

LOGO 2010 je určené najmä pre profesionálnych grafikov, dizajnérov, umelcov na "voľnej" nohe, grafické štúdiá a reklamné agentúry, ale takisto pre študentov stredných a vysokých škôl so zameraním na výtvarné umenie, grafiku a dizajn. 

Uzávierka súťažných prác je 15. 10. 2010, vyhlásenie výsledkov bude 10.11.2010 v Banskej Bystrici. Logotypy bude posudzovať päťčlenná porota, zložená z renomovaných grafikov a dizajnérov. Podrobné informácie ako aj elektronickú prihlášku na bienále nájdete na webe www.bienale-logo.sk

Inšpirovať sa môžete výsledkami 1. ročníka medzinárodného súťažného bienále LOGO 2008, do ktorého bolo prihlásených 90 prác od 35 tvorcov zo 6-tich krajín sveta.

blog comments powered by Disqus