portál o slovenskom dizajne

AutoDesign&Styling číslo 24

AutoDesign&Styling číslo 24

Po dvoch mesiacoch je tu opäť nový Autodesign & Styling s prehľadom toho najzaujímavejšieho z oblasti automobilového dizajnu - v predaji od apríla.

24. vydanie sa netradične obzerá za najdôležitejšími novinkami tohtoročnej jari, ktoré priniesol autosalón v Ženeve. Okrem pôvodných komentárov samotných dizajnérov, nájde každý čitateľ aj krátke hodnotenie podľa AD&S. 


Veľkú pozornosť pravdepodobne vzbudí článok venovaný škodovke, v ktorom si AD&S trochu zašpekulovalo na tému potencionálneho “image makera” mladoboleslavskej automobilky. Článok o Superbe s karosériou fastback odprevadil briliantnými skicami dizajnér Pavel Hrubý. K týmto skicám sa navyše viaže zaujímavá akcia pre predplatiteľov. Originálny grafický list so skicou a vlastnoručným podpisom autora získa ako darček každý, kto si predplatí AD&S na jeden rok. V prípade že už predplatné máte a chceli by ste grafickú tlač tiež, stačí odporučiť predplatné niektorému z vašich známych a bude zaslaný na obe uvedené adresy. 

Rovnako ako v každom AD&S nájdete aj v 24. vydaní exkluzívny rozhovor so šéfdizajnérom automobilky. Tentokrát ide o skutočnú lahôdku, pretože AD&S poskytol rozhovor Ian Callum, šéfdizajnér Jaguara, ktorý vedie design anglickej značky už cez desať rokov a bol pri všetkých zásadných zmenách, ktorými Jaguar v posledných rokoch prešiel. 

Ďalší z jedinečných článkov, ktoré zaručene nenájdete inde ako v AD&S má titulok "Shooting Stars". Článok sa venuje mladým českým dizajnérom, ktorí vyrazili študovať automobilový dizajn na najprestížnejšie univerzity sveta a učia sa tu od naozajstných majstrov. 

AD&S nie je len o automobiloch a nevyhýba sa ani odborom ako je architektúra. Tentoraz sa môžete na stránkach AD&S bližšie zoznámiť s jedným z najkrajších mrakodrapov sveta. Chrysler Building nie je však len krásny, za svojimi múrmi ukrýva totiž aj veľmi zaujímavý príbeh. 

Medzi osobnosti 24. vydanie AD&S patrí jeden z takmer zabudnutých dizajnérov, ktorého korene siahajú do Ruska. Osud Anatola Lapin je podobný veľkej časti jeho kolegov. Jeho meno pozná dnes málokto, ale jeho Porsche 924 poznajú všetci. Dnes môžete prostredníctvom AD&S znovuobjaviť túto výraznú osobnosť, ktorá sa pokúsila vtisnúť automobilke Porsche inú tvár. 

Viac o aktuálnom vydaní časopisu Autodesign & Styling nájdete na www.auto-design.cz.

blog comments powered by Disqus