portál o slovenskom dizajne

AutoDesign & Styling číslo 29

AutoDesign & Styling 29 - v predaji od začiatku apríla!

Na českom trhu dnes pravdepodobne nenájdete automobilový časopis s podobne originálnou titulnou stranou a rovnako výnimočný je aj obsah aktuálneho vydania magazínu AutoDesign & Styling, ktoré práve vychádza. 


Cover story: Alfa Romeo Design 
Ako už titulná strana napovedá, hlavná téma je venovaná dizajnu Alfy Romeo, ktoré starostlivo spracoval stály spolupracovník redakcie Jiří Hulák z Národného technického múzea Praha. Alfa má bohatú tradíciu a mnoho ikonických vozov, na ktorých sa podieľali najväčší talianski karosérioví majstri. Napriek tomu by ste len ťažko hľadali podobne ucelený materiál mapujúci najdôležitejšie okamihy vo vývoji dizajnu Alfy, ako je v aktuálnom AD & S. 

Škoda Vision WRC concept 
Jedným z ďalších projektov, ktoré nájdete len na stránkach AD & S je vízia súťažného vozidla Škoda WRC, spracovaná podľa nového dizajnérskeho smeru mladoboleslavskej automobilky. Špekulácie ohľadom návratu škody do WRC dostáva vďaka špičkovým skicám dizajnéra Pavla Hrubeho reálnejšiu podobu a okrem iného tiež pripomína 110. výročie škodováckeho motoršportu. 

Color & Trim, Ford of Europe 
Ďalší z dizajnérov, s ktorým sa môžete na stránkach stretnúť je Ruth Pauli, šéfdesignérka oddelenie Color & Trim Ford of Europe. Ak nemáte presnú predstavu čo si pod názvom tohto oddelenia môžete predstaviť, nalistujte stranu 46. 

Geneva No. 81: Trendy 
Hoci od Ženevského autosalónu už uplynul nejaký piatok, nemohli sme vynechať krátke ohliadnutie za najväčšími trendmi a zaujímavosťami, ktoré najprestížnejši svetový autosalón priniesol. 

Očami šéfdizajnéra: Peugeot 508 
V Ženeve sme len nesledovali novinky, ale tiež hovorili priamo s dizajnérmi. Jedným z nich bol Pierre Paul Mattei. Popísal nám najzaujímavejšie prvky Peugeotu 508, za ktorého dizajn bol zodpovedný. Zaručujeme vám, že po prečítaní jeho autentických komentárov budete vidieť design 508 v úplne novom svetle. 

Osobnosť: Paul Bracq 
Nechýba ani tradičný portrét osobnosti automobilového dizajnu. Tentokrát sme vybrali ďalšiu z naozajstných legiend a megatalentov. Francúz Paul Bracq, navrhoval slávne Mercedesy (napr. Mercedes-Benz 600, 1963-1981), nezmazateľný odtlačok nechal aj v BMW (napr. BMW 633CSi (E24), 1976-84), pracoval pre Peugeot, ale navrhol aj dizajn francúzskeho rýchlovlaku TGV. 

Moto design: FGR Midale & Stanislav Hanuš 
FGR Midale je originálny český motocykel so šesťvalcovým motorom a dizajnom, ktorý zodpovedá absolútnej špičke. V našom článku nájdete všetky zaujímavosti z vývoja, vrátane rozhovoru so Stanislavom Hanušom, ktorý je zodpovedný za jeho dizajn. 

wow! design 
Renault Capture, BMW ConnectedDrive, Mazda Minagi concept, Smart Forspeed concept, Volkswagen XL1 

testy 
Volvo V60 D5 AWD, Jeep Grand Cherokee 3,6 V6, Alfa Romeo 159 SW 1750 Tbi, Peugeot Partner Tepee 1,6 Hdi, Ford Mondeo kombi 2,2 TDCi, Volkswagen Passat 1,8 TSi

blog comments powered by Disqus