portál o slovenskom dizajne

ADAM našiel EVU… a nie jednu!

Mezinárodná designerska súťaž „ADAM hľadá EVU“ zameraná na voľné skicovanie má víťaza. Úlohou súťažiacich bolo nakresliť ideálnu automobilovú „partnerku“ pre štýlový minimodel Opel ADAM.

Z viac ako štyroch stoviek došlých prác vyberala najlepšie práce šesťčlenná odborná porota, zložená z profesionálnych dizajnérov a zástupcov usporiadateľov, ktorej čestným predsedom bol Niels Loeb, šéfdizajnér exteriéru modelu Opel ADAM.

Viťazom sa nakoniec stal návrh dvadsaťtriročného Marcella Sebestyéna z Maďarska. Na druhom mieste skončil 36-ročný Lukáš Taneček z ČR a tretie miesto porota prisúdila Vasilijovi Kurkovi (26) z Ruska. Zvláštnu cenu čestného predsedu poroty Nielsa Loeba si odniesol Paulo Konno (45 rokov) z Brazílie.

"Adam a Eva boli podľa náboženského mýtu stvorenia ako prvý muž a žena - a všetci ľudia sú ich potomkovia. Podľa mňa by teda modely Opel ADAM a EVA mali predstavovať začiatok palety modelov Opel, z ktorých by symbolicky vznikali všetky ostatné, "vysvetľuje svoj postup pri tvorbe víťaz Marcell Sebestyén.

"Marcelov koncept mieri na samý začiatok segmentu mini-vozidiel, ešte pod model ADAM. Jeho návrh rozvíja charakteristické dizajnérske krivky značky Opel, čo je dobre viditeľné napríklad z tvaru denných LED svetiel, "hodnotí víťaznú prácu čestný predseda poroty Niels Loeb. "Marcelova práca mi trochu pripomína koncept Opel Trixx, vidím v nej modernú interpretáciu elektromobilu. "

Talentu stačí ceruzka a obrúsok ...
Ceruzka, pero, fixky, tablet, kvalitný papier, alebo len papierový obrúsok v reštaurácii ... skicovať sa dá všetkým a všade a tým najlepším niekedy stačí len pár rýchlych ťahov a z papiera vystúpia pôsobivé línie nového modelu. Brilantné dizajnérske skice ukazujú automobilový dizajn v jeho najčistejšej podobe a vyvinuli sa v samostatnú umeleckú disciplínu - práve preto pripravil Opel SK v spolupráci s časopisom AutoDesign & Styling pre všetkých čo zdieľajú vášeň pre automobily a dizajn, súťaž "ADAM hľadá EVU".

Päťdesiatku nejlepších skíc nájdete aj na http://pinterest.com/opelcs/adam-seeks-eve/.

blog comments powered by Disqus