portál o slovenskom dizajne

AutoDesign&Styling číslo 26

AutoDesign&Styling číslo 26

AutoDesign & Styling číslo 26 - v predaji!

Po prázdninách prichádza 26. vydanie AD & S a je opäť našlapané krásnymi automobilmi a ďalšími projektami, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti. 


Toyota chystá automobil, za ktorého volantom by ste si mali užiť konečne skutočnú zábavu. Nasledovník legendárnej Hači-roku je však zatiaľ len koncept. Okolnosti jeho vzniku nám priblížil dizajnér interiéru Jaromír Čech. Exkluzívne informácie a skice, ktoré sme vďaka nemu získali nenájdete inde ako na stránkach AD & S. 

Na začiatku leta sme sa zviezli v Alfe Romeo Giulietta a to rovno pekne zostra na brnenskom okruhu, takže vám môžeme sprostredkovať prvé jazdné dojmy. Zatiaľ prezradíme, že vôbec nie sú zlé. 

Pozreli sme sa aj na dizajn škodovky a pokúsili sa zistiť všetko čo sa dalo o modely, ktorý médiá nazývajú A-entry. Konkurent Renaultu Fluence a ďalších menších sedanov a liftbackov bol podľa prvých informácií skôr rozpočtovka, ale všetci, ktorí ho už mohli vidieť o ňom hovoria ako o jednej z najvydarenejších škodoviek plnom prekvapivých prvkov. 

Pravidelný exkluzívny rozhovor sme tentoraz viedli s jedným z najlepších a najvplyvnejších súčasných japonských dizajnérov. Shiro Nakamura šéfuje dizajnu Nissanu a Infiniti a jeho modely nikdy nepatrili k tým, ktoré možno prehliadnuť. 

Veľká časť úspešných automobilových dizajnérov prešla londýnskou Royal College of Art. Medzi tohtoročnými absolventov nájdeme aj českého zástupcu. Je ním Dalibor Pantůček, ktorý nám v 26. vydaní AD & S predstaví svoj záverečný projekt. Dalibor študoval na RAC vďaka podpore škoda Auto a nie je potrebné pochybovať, že táto investícia sa škodovke určite vráti. 

Ukážku z pripravovanej knihy o Václavovi Kráľovi, ktorá vzniká v našom vydavateľstve zdobia nielen špičkové ilustrácie, ale aj osobné postrehy tohto veľkého českého dizajnéra. Nad známymi röntgenovými obrazmi automobilov a ostatných krásnych strojov často nezostáva než len ticho žasnúť. 

Meno William Lyons je neoddeliteľne späté so značkou Jaguar. Hoci bol Lyons viac konštruktér ako dizajnér v zmysle slova ako ho dnes chápeme, jeho miesto v našej rubrike slávnych svetových dizajnérov je isté. Stačí sa totiž pozrieť na proporcie Jaguaru SS 100, alebo XK120 a je zrejmé, že sa v jeho osobe spojilo niekoľko talentov naraz.

blog comments powered by Disqus